| totenn53 a întrebat:

Am uitat numele unui film. (nu mai stiu sigur ce era, film sau serial)
E vorba despre un oras si niste monstri care apar noaptea, stiu ca era un clopot mare in centrul orasului si trebuia lovit inainte sa se intunece ca toata lumea sa intre in casa.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vezi si serialul From (2022), a cărui descriere corespunde cu filmul pe care il cauti.

https://dmtalkies.com/......n-griffin/
ȘI Dark Was the Night (2014)
https://en.wikipedia.org/wiki/Dark_Was_the_Night_(2014_film)

| totenn53 explică (pentru floresdemayo):

Mersi! from era serialul

8 răspunsuri:
| relian a răspuns:

The Village, 2004 film?

| totenn53 explică (pentru relian):

Nu. era ceva mai nou

| Sn4k3 a răspuns:

Red Riding Hood sau Forbidden Empire?

| Editocroci a răspuns:

Aoleu,pandemia COVID?

| Editocroci a răspuns:

De-aia ne băgau monștrii de la STS, guvern și șefu de stat cu presa în case? Ieșeau monștri noaptea?

| Editocroci a răspuns:

Adică vroiau monștrii din guvern, presă, Iohanis cu țoapa lui, STS și SRIul să se plimbe noaptea?

| Editocroci a răspuns:

Viața bate filmul.