| LionelJosh a întrebat:

As avea si eu o intrebare...cand eram mai mica am vazut un film foarte frumos(drama) despre o batrana in casa careia se muta o familie cu o fetita. La inceput batrana este foarte rea dar cu timpul se ataseaza de familie.singurul lucru clar pe care mi-l amintesc este ca batrana l-a intrebat pe tatal acelei familii,, care a fost primul cadou de craciun?" si raspunsul era "un copi pentru ca Dumnezeu ni l-a dat pe insusi fiul Sau" si la sfarsit batrana moare si se afla ca a avut o fica cu numele Andrea care a murit(nu mai tin minte de celaughing Va rog daca ma puteti ajuta mi-as dori foarte mult sa-l revad...

Răspuns Câştigător
| Joker a răspuns:

Http://www.imdb.com/chart/drama

Poate te va ajuta aceasta lista,si o sa mai caut ca si eu sunt curioasa la ce film te referi, poate in timp ce te uiti pe aceasta lista iti mai aduci aminte ceva, sau chiar gasesti filmul. spor la cautat si sper sa il gasesti si sa aflu si eu care era.si daca te-am ajutat poate merit o funda;))

3 răspunsuri:
| LionelJosh explică:

@mistiq24 chiar nu imi pot aminti actorii de asta e atat de greu sa aflu ce film erahappy Tin minte doar ca era acea batrana cu parul alb si o fetita sa tot fi avut 10 ani, mai mult chiar nu-mi amintesc. Lam vazut cand eram mai micuta deci cred ca era facut prin nouazeci si ceva maxim 2001-2002. Singurul lucru pe care mi-l amintesc clar era doar intrebarea aceea cu primul cadou de craciun la care barbatul ii raspunde intai,, o cravata,, si apoi la spital inainte sa moara batrana ii spune faza cu copilul. Mai tin minte si ca barbatul avea tot felul de vise legate de o statuie care se afla in cimitirul unde era ingropata fiica decedata a acesteia. Cam atat imi pare rau...

| LionelJosh explică:

@mistiq24 Ok o meritiwinking

| Joker a răspuns:

Mai spune niste detalii,actorii daca tii aduci aminte, sau macar anul cand a fost facut, ca e cam vaga descrierea ta