| LionelJosh a întrebat:

Fundoi pentru cine ma ajuta!happy Acum cativa ani am vazut un film foarte frumos(cred ca era drama) in care o familie(tatal, mama si o fetita) se muta in casa unei batrane. La inceput batrana se comporta foarte urat cu ei, este foarte rece, dar ajunge cu timpul sa se ataseze de familie. Filmul se petrece iarna, in apropierea Craciunului.Tot ce imi amintesc clar este ca batrana asta cu parul alb il intreaba pe tata"care a fost primul cadou de Craciun", iar barbatul ii raspunde in gluma "o cravata". La sfarsit batrana moare si pe patul de spital ii spune tatalui ca primul cadou de Craciun a fost un copil, caci Dumnezeu ni l-a daruit noua pe insusi fiul sau. Mai tin minte doar ca fetita din film era micuta, 8-10 ani, iar tatal avea tot felul de vise legate de o statuie dintr-un cimitir, unde afla la sfarsit ca era ingropata fiica batranei pe care o chema Andrea si care murise(nu mai tin minte de ce). Cam atat, nu tin minte nume de actori sau altceva. Daca din intamplare cineva stie numele filmului as fi foarte recunoscatortongue

1 răspuns: