| alwayssmile a întrebat:

As vrea sa-mi recomandati cateva seriale cu o mica descriere, nu o lista copiata de pe net,. As vrea ceva interesant care te tine in suspans. am vazut TVD, the lying game, pretty litlle liars, hellcats, 2 broke girls si un pic din the secret circle.

Răspuns Câştigător
| Agnesia a răspuns:

- Vampire Diaries (cred ca il stii)
- Supernatural (englez) Despre 2 frati la care tatal a fost un vinator de monstri. Acum acesta "functie" le va trece lor.
- Bones (englez) Despre o doamna care lucreaza cu FBR si descopera diferite crime. (uneori are momente amuzante)
- Merlin (englez) Despre un tinar magician care trece prin multe greutati.
- Dr. House (englez) Despre un doctor american care are si el greutati, insa se crede forte destept, ceea ce inerveaza pe cei din jur.
- Fringe (englez) Este un serial foarte captivant. Este fantastic, adica lucruri nereale. E despre o doamna care in copilarie pe ea faceau experimente. Iar acum are capaciteti supranaturale de a trece dintr-o lume in alta.
- El internado: Laguna Negra (español) Un serial despre o familie la care parinti eu fost furati de niste nemti. Dupa care a fost inscenata moartea lor. Copiii lor, o fetita de 6 ani si un baiat de 16 ani, au fost dati la un internat. Cu timpul, ei au aflat ca sub acest internat este un laborator intreg al nemtilor.
- Ghost Whisperer (englez) Este despre o fata care s-a casatorit cu un barbat minunat. El, stiind de darul ei minunat de care s-ar speria orice om, oricum a indragit-o. Darul ei era: putea sa vorbeasca cu duhul omului dupa moarte, putea sa il simta de la indepartare si sa ii atinga.
- Beauty and the Beast (englez) Despre o fata care lucreaza la FBR. Cu 9 ani in urma in fata ochilor ei au uciso pe mama lor, care pe ascuns facea experimente pe soldati, dar oricum avea o inima buna. Putea fi ucisa si fata, dar un monstru a salvat-o. peste 9 ani ea se intilneste cu el dupa care peste un an devin indragostiti. Din pacate ca sa ajunga la asa rezultat au trebuit foaret multe jertfe.
- Doctor Who (englez) Despre un barbat care e de pe o alta planeta. Fiind distrusa planeta sa, el a venit pe Terra. Aici afla ca toti dusmanii sai sunt pe aici in diferite colturi ale lumii. Are el o masina in forma de telefon. Cu ea poate calatori in trecut si viitor. Dar dupa o masca de barbat se ascunde ceva mai trist decit ceea ce se vede.
- Lost Girl (englez) Nici nu stiu cum sa iti explic. Este un serial care e pentru asa 18+. Dar eu il privesc oricum. Nu are momente..., dar mai bine sa fii singur/a. E despre o fata care fara sa stie face parte dintr-un grup de oameni asa mai neobisnuiti. Fiecare din ei au cite o capacitate. Unii se hranesc cu frica oamenilor. Altii cu bucuria lor. Insa ea cu puterea vietii.

Aici e tot. Daca vei dori, iti voi propune peste 50 filme comedii si drama. Sper sa iti placa.

| alwayssmile explică (pentru Agnesia):

Am vazut the vampire diaries si mi-a placut foarte mult. Si chiar voiam sa ma uit la dr. House. Daca mai au ceva de recomndat mi-ar face mare placere daca ar fi in genu la tvd.
Ms

6 răspunsuri:
| dinulia94 a răspuns:

Once Upon a Time - acum merge sezonul 2 si chiar imi place...in acest serial sunt diverse personaje din povesti cum ar fi alba ca zapada, cenusareasa, etc si care in urma unei vraji au ajuns i lumea in care traim noi, toti traind o viata obisnuita si uitind cine sunt ei de fapt, dar in acest orasel este un baietel care stie adevarul si incearca sa distruga vraja... poti sa te uiti si trailer pe youtube o sa-ti placa happy
2. Hart of Dixie
3. Client List

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supernatural, True Blood, The Walking Dead, Breaking Bad, Prison Break. Şi nu, n-o să ţi le descriu, fiindcă mi se pare aiurea să-i dai cuiva detalii despre un film/serial înainte ca acesta să-l vadă.

| cristy3991 a răspuns:

Ai mai postat intrebarea asta acum cateva minute.

| alwayssmile explică:

Da nimeni nu mi-a dat o descriere sau ceva care sa ma intereseze

| Voicu_Andra_1982 a răspuns:

Eu iti recomand anime-urile. De CE? Sunt foarte interesante. Poti sa le gasesti pe a-kange traduse in romana. Mie cel Mai mult imi place Fullmetal Alchimist. In serialul asta este vorba despre doi frati care sunt alchimisti cu varsta de 15 ani respectiv 14. Ma rog... E mult de povestit. Dar este de actiune, aventura si comedie.As putea sa iti Mai recomand Rosairo + Vampire, care e cu vampirii si o scoala de monstri.D-Gray Man este un serial despre exorcism si demoni, de actiune, aventura si comedie. Si daca iti plac Mai romantice incearca Lovely Complex care e si de comediewinking.