| DaneteCrafter a întrebat:

Bună
Aș vrea si eu niște anime arslan senki și o mică descriere
Sau anime gen Naruto(shippunden) cu o mică descriere
Funda la cel mai bun răspuns

2 răspunsuri:
| Camrry a răspuns:

1. Ginga Eiyuu Densetsu (Legend of the Galactic Heroes)
Povestea urmareste conflictele si neintelegerile dintre cele 2 personaje principale. Romanul din care a fost inspirat a fost scris de Yoshiki Tanaka, acelasi autor al romanului Arslan Senki.
Deci o sa vezi destule asemanari intre cele 2 anime-uri.
2. Juuni Kokuki (The Twelve Kingdoms)
Este vorba despre Nakajima Youko, o studenta obisnuita. Intr-o zi, un barbat necunoscut ii apare in cale si ii insulta credinta. Imediat dupa ce il intalneste pe acest barbat, Youko este atacata de o creatura ciudata si impreuna cu prietenii ei este teleportata intr-un univers paralel. Acea lume este impartita in 12 regate, fiecare avand un rege sau o regina care il conduce, ajutati de o creatura numita Kirin. Pierduta in acea lume necunoscuta, Youko va trebui impreuna cu prietenii sai sa invete cum sa supravietuiasca.
3. Guin Saga
Remus si Rinda sunt gemeni mostenitori ai regatului Parros. Cand orasul a fost atacat de armata lui Mongaul, gemenii au scapat si s-au ratacit in padurea lui Roodwood. Guin e un luptator misterios care s-a trezit in padurea lui Roodwood, purtand o masca cu fata unui leopard pe care nu o putea da jos. El ii gaseste pe gemeni pe care decide sa ii ajute sa lupte impotriva armatei lui Mongaul.
Mai mult gasesti aici :)
http://blog.honeyfeed.fm/......endations/

| DaneteCrafter explică:

Ms sunt foarte bund aceste anime