| MonaMonica23 a întrebat:

Buna all,mai stiti ceva despre actorul Salman Khan? S-a operat,cum se simte? si ce se mai aude de inchisoarea care ar trebui s-o faca? :S va rog raspuns, va multumesc dau funda :*

1 răspuns:
| Diavolcata a răspuns:

Actorul indian Salman Khan a fost arestat astazi dupa ce un tribunal indian a respins apelul sau impotriva unei condamnari de cinci ani de inchisoare pronuntata anul trecut. Starul a fost acuzat ca a ucis o gazela dintr-o specie protejata de lege.

Politia l-a arestat pe Khan in orasul Jodhpur din vestul Indiei, unde actorul sosise cu avionul din Mumbai, capitala industriei cinematografice. Arestarea vine dupa ce vineri, un tribunal din Jodhpur a respins un apel al actorului. Starul Bollywood-ului in varsta de 41 de ani a fost dus direct la tribunal.

Actorul a omorat o gazela in septembrie 1998, in timp ce vana in apropierea zonei in care se afla la filmari. Acesta nu este singurul proces in care este implicat Khan. In februarie 2006, acelasi tribunal l-a condamnat la un an de inchisoare pentru ca a ucis doua antilope negre, intr-o excursie de vanatoare, tot in 1998.

In 2002, la Mumbai, actorului i-a fost intentat un proces in care era acuzat ca a fugit de la locul faptei dupa ce a lovit cu masina un grup de oameni fara adapost ce dormeau pe un trotuar, iar unul dintre acestia a murit. Actorul indian va fi judecat pentru zece capete de acuzare, inclusiv omor prin conducere neglijenta, care se pedepseste cu doi ani de inchisoare. Khan a pledat nevinovat la toate acuzatiile. Dupa mine nu cred ca va facehappy