| oanaana14 a întrebat:

Am un tv cu intrare USB si as vrea sa ma uit la filme, dar atunci cand le pun pe stick nu le citeste, ce trebuie sa fac?! Cand intru la "continutul meu" acolo imi apare numai "fotografii" si "muzica", "filme" nu...are ceva setare tv care trebuie facuta? Sa nu mearga filmele?! Nu stiu!

7 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Poate citeste doar divx, sau mkv, mp4, incearca toate formatele şi vezi dacă merge vreo unul.

| dannyel86 a răspuns:

Filmele se pot deschide pe un soft sau dvdplayer / tv daca ele respecta formatele compatibile pentru astfel de dispozitive. De exemplu,.avi e un format standard pentru fisierele video si filmele se pot vedea fara probleme. Exista si formate care ofera o calitate imbunatatita a imaginii (ca.mp4 sau.ogm), dar acestea nu sunt recunoscute de majoritatea dispozitivelor de redare filme. Uita-te in cartea tehnica sau pe site-ul producatorului dupa formatele video compatibile cu tv-ul tau. (avi, mpeg, mpg).

| horia2012 a răspuns:

Chiar daca are intrare USB nu toate televizoarele vad si filme.
Ce fel de televizor ai. Spune numele complet (nume, cifre).

| jmenaru a răspuns:

Daca imi zici marca televizorului si modelul exact s-ar putea sa te ajut. unele televizoare au blocata optiunea de a citii filme de pe usb din meniul secret al respectivului TV.acea optiune se poate debloca.(daca respectivul model este compatibil cu accea optiune)astept detaliile complete

| oanaana14 explică (pentru jmenaru):

Samsung T22A300; Model code LT22A300EW/EN

| jmenaru a răspuns:

Modelul tau nu este un Tv in adevaratul sens al cuvantului...este de fapt un monitor cu telecomanda cu un dispay relativ mic si functii mai putine decat al unei TV cu diagonala mai mare.La TV-uri acestia sunt pasii de urmat pentru a debloca usb sa mearga pe film:

se stinge tv-ul cu tasta Power (nu scoateti si alimentarea)
se apasa succesiv pe telecomanda tastele: Info > Meniu > Mute > Power
pe ecran va aparea meniul service, si se navigheaza cu tastele directionale la "Options"
se selecteaza optiunea "Model" si se navigheaza cu tastele directionale pana gasiti modelul ld550 / le550
se apasa return pana la fereastra principala
se stinge tv-ul cu tasta Power si apoi se reaprinde.Acele modele care apar acolo respectiv ld550 / le550 sunt niste modele mai noi (cu mai multe optiuni inclusiv redare video dupa usb) care trebuiesc selectate si adaugate in memoria TV-ului.Insa nu stiu daca acest TV al tau are toate modelele de TV-uri in memoria softului.Dar, se poate sa aiba modele chiar si cu diagonala mai mica care sa citeasca filme dupa usb>Deci, incearca cum este scris mai sus iar la model pune un model cu un nr mai mare )de obicei nr mai mare simbolizeaza un model mai nou) si apoi vezi daca citeste.Repeta actiunea cu mai multe modele poate unul va merge.

| oanaana14 explică:

Am ajuns pana la model, imi apare TA300, dar nu ma lasa sa modific si nici nu imi da alte modele!?