| GazuWolf a întrebat:

Salut,mi-am cumpărat un stick pentru a pune filme pe el ca să le vizionez pe DVD-playerul meu,dar nu citește filmele,este marca Vortex mai multe detalii nu știu,în schimb muzica o citește, ați putea să îmi spuneți ce trebuie să fac mai exact și cum să fac să îmi citească filmele? cat mai rapid vă rog!

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

DVD playerele astea vechi nu citesc mai nimic...
Incearca mai multe formate, poate ai noroc. AVI, MPEG4, MKV..etc

sau foloseste un covertor online : https://www.onlinevideoconverter.com/

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauti pe Google programul Free Video Converter. Aduci filmul in program si ii dai conversie la MPEG 2. Dupa aceea il bagi in stick-ul de memorie.

| Rommeo a răspuns:

Pai vezi ce format suporta dvd-ul tau si pune exact acel format de filme pe stick.

| cipbtro a răspuns:

Stick-ul nu e de vina.
Vezi ce format de filme citeste DVD-playerul tau (avi., mpeg., etc), s-ar putea sa nu citeasca formatul in care ai salvat filmul pe stick.
Bafta!