| Anemona2020 a întrebat:

Buna. Am văzut acum ceva timp in film cu 2 surori. Fata era blonda și se întorsese înapoi in casa in care copilărise după ce devenise scriitoare parca. Avea și o sora care fusese omorâtă împreuna cu maică-sa de un criminal acum ceva timp. Dar ea acum venise de fapt la mama ei care era in viața. Gen viața asta ea și-o imaginase pentru ca de fapt ea cu sora-sa nu plecaseră niciodată de acolo și criminalul le ținea sechestrate și legate iar sora ei care trebuia sa fie moarta ii tot reamintea și o trezea la realitatea. Va pare cunoscut?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desi nu este potrivit descrierii, dar exista sansa sa omitem mici detalii, indraznesc sa intreb daca este: The Uninvited (2009)?
https://www.youtube.com/......tps?/watch

| Anemona2020 explică (pentru DoarBogdan):

Nu,nu este. Pe acesta l -am văzut. Sus am scris doar ce mi-am adus aminte din film

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu stiu ce să zic... E un film mai nou?

Pe alocuri, descrierea ta seamănă cu The Lovely Bones (2009), dar are si ceva din The Pact (2012)