| εмiLч97 a întrebat:

Buna happy
As vrea sa imi explici de ce te'a impresionat filmul The Twilight Saga:Eclipse? Fuunditza

8 răspunsuri:
| mariacris98 a răspuns:

Mi-a placut cand Edward a cerut-o in casatorie pe Bella si ca vampirii si varcolacii au colaborat. Cand au ramas in cort pe furtuna Bella, Edward si Jacob mi-a plcut discutia dintre Edward si Jacob, iar in lupta contra nou-nascutilor Jacob a fost ranit si Carlisle l-a vindecat. Am citit si cartile, iar in ele se descri mai amanuntit totul, mai ales sentimentele personajelor. Cartea este un pic diferita de film, dar mie mi-au placut amandoua.

| LoveYou4Everrr a răspuns:

Buna!
in primul rand n-am vazut filmul eclipsa,decat amurg si luna noua...
in al doilea rand,am citit cartile(toate, inclusiv zori de zi), si mi-au placut asa ca ma gandesc ca si fimul e frumos. bafta!
kiss tie ti-aplacut?

| Madalinamadamadalina a răspuns:

Buna. pe mine una m-a impresionat twilight eclipse, atunci cand edward a vrut sa se omoare deoarece credea ca a murit bella, m-a impresionat curajul bellei in fata familiei voulturi si ca l-a salvat pe edward la timp. Mi-a placut foarte mult de Jacob ca si-a riscat viata, el si ceilalti varcolaci, impreuna cu vampirii sa o apere pe bella de nou-nascuti, sfarsind ca Jacob sa isi rupa niste coaste si un umar straight face. sunt multe intamplari palpitante si mult suspans... m-a impresionat totbig hug fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei bine, a respectat destul de bine cartea si a avut destul umor. Jocul actoricesc a fost parca mai bun ca in filmele precedente. Mi-au placut povestile lui Rosalie si Jasper. Alice, ca de obicei, e fermacatoare, e personajul meu preferat. Subiectul in sine a fost destul de fain, desi efectele speciale mi s-au parut foarte slabe. Coloana sonora a lui Howard Shore a fost destul de buna, avand in vedere bugetul filmului. Dar, celelalte trupe au avut si melodii bune. Mi-au placut in special Metric-Eclipse(all yours), fiind melodia de generic, Sia-My love(probabil cea mai impresionanta melodie pe care am auzit-o in Twilight), dar si restul.
Nota mea: 7/10
Umorul e cel care iese cel mai bine in evidenta in aceasta a 3-a parte, dupa parerea mea.

| brandiburu a răspuns:

Deloc.

| anonima97 a răspuns:

E un film extraordinar,are drama,actiune, iubire, de toate...

| ՀԷՑ a răspuns:

Mada@ ceea ce ai povestit tu e in New Moon nu in Eclipse.

| LuLu246 a răspuns:

Hey, eu sunt fan Twilight Saga si am citit toate cartile si am vazut toate filmele care au aparut pana acum. La toate filmele am fost usor suparata findca unele chestii care erau in carte ( care mie mi s-au parut importanate) nu am fost in film si invers. Eclipse, filmul, mi-a placut. Era cam cu orice, dar mie mi-a placut ca varcolaci si vampiri au putut colabora pentru oras dar mai ales pentru Bella. Mi-a placut si atunci cand Bella l-a chemat inapoi pe Jacob ca sa-l sarute doar ca sa nu-l piarda. Dar ce a fost tare, a fost atunci cand Bella s-a injunghiat ca sa-l salveze pe Edward.