| EJxJtK a întrebat:

As vrea sa ma uit la filmele SAW...cum vi s-a parut SAW 1? Merita vazut?

Răspuns Câştigător
| claudia511 a răspuns:

Hmmm, filmele-s geniale, se leaga toate intre ele, merg cam pe aceeasi idee. Unii ar putea considera filmul disturbing. E mult sange, oameni macelariti si chinuiti. Mie-mi place, e dragutel si povestea e destul de interesanta. Eu zic ca merita vazut, alegerea o vei lua tu daca vrei sa te uiti la el sau nu. Uita-te la primul film, iar daca ti-a placut, te uiti si la restul.

8 răspunsuri:
| CandyHearts a răspuns:

Nici mie nu-mi place, nu am vazut decat o secventa din Saw 6 si Saw 7 si mi-a fost de ajuns, mie sincer mi se pare mai mult o combinatie de nebunie cu prostie, aceste filme sunt "dureroase" de uitat si putin scarboase...dar daca tie iti plac, atunci vizionare placuta happy

| CeaCuMasca a răspuns:

Depinde de caracter.Pai,daca tie iti place sa privesti oameni macelariti si organe interne imprastiate peste tot, merita sa-l vezi.Eu nu ii vad sensul, ma prostdispune.Doar tu poti sa hotarasti daca iti place sau nu.

| LoveForShania a răspuns:

Mie îmi place extraordinar de mult.
Lăsând la o parte oamenii măcelăriți,organele și altele,ideea în sine e destul de bolnavă,dar complet genială.

El, bătrânul ăla, îi face pe oameni să ajungă în culmea disperării,vorbind complet calm.
Apoi, îi pune să aleagă, între viața lor și viața omului pe care tot ei trebuie să-l ucidă.

Iar ideile cu capcanele,sunt geniale.
Cheie în stomac, x-urile, chestii pe care le scoate de nu mai știu unde.

Nu e horror în sensul că te uiți la el că să te sperie calumea, dar e superb.
Iar ideea filmului e chiar genială,mai spun odată, adică nu e cu case bântuite, nu e cu ucigași cu topoare, ci e vorba de psihicul omului.
Și anume că el cedează la un moment dat și e supus să ajungă la extrem.

Cam asta subliniază filmul.

Iar oricum, miezul filmului, e ''jocul''.
Când zice, '' i want to play a game '', sau la sfârșit '' game over '', eee absolut genial.

Saw 1, 2, 3 e destul de interesant.
Deja din 4 începe să prea lungească filmul.
Mie mi s-ar fi părut mult mai interesant dacă păstra masca măcar prin primele 2-3 filme.
Și vocea lui, atunci când se filmează, face tot filmul.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mie, nu-mi place! Sincer, de ce sa te mint? Oricum, nu umblu după funde si fundite.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Da genial! nu am vazut saw 4, 5 si 6, dar 1, 2 si 3 sunt destul de... distractive! saw7 e plin de sange

| EJxJtK explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Pentru. mine, saw 5 si saw 3D au fost cele mai reusite

| Ekcstsy a răspuns:

Saw 1 minunat. Ramai cu gura cascata la deznodamant. Saw 2 la fel saw 3 la fel. De la 4 incepe sa fie cam tras de par dar merge cam pe aceeasi idee si au oarecum continuare intre filme. Vizionare placuta

| EJxJtK explică (pentru Ekcstsy):

Le-am vazut pe toate weekend-ul asta si sincera sa fiu mie nu prea imi place saw 3, iar saw 5 si saw 3D sunt cele mai interesante dupa parerea mea...insa saw 1 nu e chiar asa de reusit...aia stau i toaleta aia si povestesc amintiri din copilarie