| alincristianbobo a întrebat:

As vrea sa revad un film pe care l-am vazut mai demult.
In film e vorba de niste studenti si profesori care ajung pe o insula ( cred ) si se dupa ce se "cazeaza" in cabane se impart in grupuri de cate 2 si incep sa cerceteze insula, unul din profesori le da niste statii de emisie receptie ca sa comunice.
Dupa ceva timp, grupurile incep sa descopere cateva cadavre unu; era langa apa iar altul undeva in padure, anuta descoperirile si fiindu-le frica pleaca de acolo, cand se intorc nu mai era nici unul din cadavre.
Dupa cateva ore descopera ceva butoaie cu un fel de acid. Si ca acele cadavre erau zombie si incepe actiunea in film daca zombie aia ii muscau pe ei deveneau si ei. De pe insula mai scapa 2-3, cam asta e ce imi amintesc din film.

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vezi putin daca e vorba de filmul House of the Dead (2003)
https://www.imdb.com/title/tt0317676/