| mereverzi a întrebat:

Cine stie niste anime-uri gen romance, school, comedy. Nu neaparat sa le aiba pe toate dar macar unul din ele. Mi-ar place ceva ca si "Kaichou wa Maid-sama", "Sukitte ii na yo", "Kami-sama Hajimemashita". Dau funda celui mai bun raspuns! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| BEbeZuzZY a răspuns:

Baka to Test to Shoukanjuu; Baka to Test to Shoukanjuu Ni!; Clannad; Clannad After Story; DN Angel
; Fruits Basket; Sora no Otoshimono; Sora no Otoshimono Forte; Maji de Watashi ni Koi; Shinasai!; MM!; Infinite Stratos; Taradora; School days; Special A
Mai cauta si aici:
http://www.youtube.com/watch?v=rGh_GxPQQmQ
My Best Romantic-Comedy Anime Part 2 ♥
http://anime.kage.ro/index.php-aici poti cauta dupa ce gen vrei tu
Pe majoritatea de aici nu le-am vazut nu ma prea omor cu comediile dar sper sa iti gasesti printre ele si ceva care sa iti placa
stiu si niste drama care sunt in stilul asta: boys over flowers-(la asta este si anime dar cred ca mai buna e drama) si nobuta wo produce.
Vampire Night si Hakuouki (Toate cele vreo 4 sezoane)-animeurile astea sunt mai mult romance decat comedy dar mie mi-au placut mult

4 răspunsuri:
| cosminaelena99 a răspuns:

Naruto,Naruto Shippudem, Fairy Tail, Vampires Knight, Bleach, Jurnalul unui demon...happy

| Railly a răspuns:

Am vazut acum vreo cativa ani o comedie romantica...se numea Lovely Complex. Mi s-a parut interesanta... sper sa iti placa ( este vorba de o fata care avea 1'72 si se indragosteste de un baiat care avea 1'"56. ei aveau 17 ani si erau in clasa
a-XII-a. Sper sa iti placa!)
Funda?

| Dragneel a răspuns:

Naruto/Naruto Shippuden. ^.~ Fairy tail.

| Kotomi a răspuns:

Incearca Clannad si Clannad After Story, se incadreaza perfect!
E foarte bun anime-ul.Actiunea se desfasoara in 2 lumi paralele. O sa intelegi abia in ultimele episoade legatura dintre cele 2. Nu vreau sa iti dau spoilere, dar te asigur ca merita vazut! Fiecare personaj are o poveste de viata uimitoare, iar anime-ul te determina sa te implici emotional.O sa razi cu lacrimi, iar secventa urmatoare te va face sa plangi! :-D Vizionare placuta daca te hotarasti sa-l vezi! :-)

Întrebări recente