| Anonim1447799 a întrebat:

Buna, de ceva timp bun am văzut un film, era vreme de război, o familie a adoptat o fata, mai tin minte ca aveau un fugar in privința, fata se intelegea bine cu el! O invata sa scrie și sa citească! Ii oferise parca si un jurnal in care sa scrie. După un timp tatăl a plecat in război, era mai bătrân, totuși venise teafăr. Avea un prieten din vecini, care ii citise jurnalul si știa de omul din pivnița, acesta plecase după un timp, fetița se tot furișa la o femeie din vecini pentru a citi cărți. La final stiu ca a fost bombardat orașul și părinții ei au murit printre care și prietenul ei din vecini.

Care știe filmul? Primește funda!

Răspuns Câştigător
| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Hoțul de cărți cumva?

| Anonim1447799 explică (pentru dfsugiopdfiudygh):

Mulțumesc mult tuturor

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hotul de carti este, se potriveste perfect cu descrierea (mai putin ca nu erau parintii ei). Ceilalti au avut dreptate big grin

| NarcisIfrim a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=D9liWkoP46Y
Cred ca la Filmul Hotul de carti te referi, uita-te la trailer sa vezi daca el este.