| Addutzssa a întrebat:

Am pus o intrebare cum ca as vrea sa-mi cumpar un jurnal cu lacat..si am primit raspunsuri in care mi se spune ca acesta se poate deschide. Sugerati-mi un alt mod de a-mi pastra jurnalul, in asa fel incat sa nu-l mai citeasca nimeni! Funda.

Răspuns Câştigător
| ovidiu8msn a răspuns:

Nimeni nu iti poate garanta un sistem de siguranta inviolabil. Si bancile care se credeau de nejefuit au fost jefuite.
Ia un jural cu o coperta mai groasa, care are lacat. Si grijestel. Adica il ti la tine in camera si nu te lauzi cu el la prieteni si alti apropiati. Daca il ti in casa nu cred ca familia ta iti va citi jurnalul. Pentru ca de obicei o familie se bazeaza mult pe respect. Deci respecti si vei fi respectata.

6 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Se poate deschide doar cine are muschi si cine poate sa forteze lacatul ca sa-l deschida.

Răspuns utilizator avertizat
| adry2001 a răspuns:

Fa-l pe telefon sau chiar pe calculator cum a zis si YannaYanna si i pui o parola pe care nu o poate sparge nimeni si daca la calculatorul tau se joaca doar 2-3 persoane si mai sigura poti fi ca nu sparge parola, iar daca la calculatorul tau nu are nimeni acces nu iti fa griji deloc. Scrieti acolo toate secretele ca nu se va intampla nimic. Succes! FUNDA?

| Addutzssa explică:

Nu vreau un jurnal electronic. Il vreau pe un caiet frumos, o agenda, sau unul cumparat, scris normal, pe care sa-l pot citi peste mult timp.

| andreiutzaana a răspuns:

Poti sa cumperi un caiet si sa il ascunzi undeva unde nimeni nu are acces sub haine sau sa faci ca mine. Daca ai un ursulet de plus cu fermoar, si secretele tele vor fi in siguranta in umplutura lui

| YannaYanna a răspuns:

Pai:
1.Il ascunzi
2.Il faci pe telefon si ii pui o parola grea
3.Il scrii intr-un limbaj secret