| EmmaLuciana a întrebat:

Imi puteti spune niste seriale cu adolecenti bune? Va rog sa-mi lasati si o scurta descriere despre ele ca sa vad daca imi capteaza interesul.

4 răspunsuri:
| Kindly a răspuns:

Gossip Girl-un serial foarte fain, care iti arata lumea celor bogati si grijile lor de zi cu zi.
Bine ai venit in Upper East, New York, unde cei bogati incearca sa faca fata relatiilor amoroase, mereu dramatice, si totodata trebuie sa faca cea mai buna alegere privind facultatea. Blair Waldorf impreuna cu prietenele ei Kati Farkas si Isabel Coates, frecventeaza liceul si petrecerile pretentioase, alaturi de parintii lor bogati. Blair este invidiata de adversarele sale, pentru ca se presupune ca ea are o viata perfecta, nu doar pentru ca are un prieten frumos, Nate Archibald, ci pentru ca planuieste sa urmeze facultatea sa de vis, Yale.

In timp ce toata lumea este preocupata de ce facultate va urma, si totodata de anii de liceu, perfecta ei viata este intrerupta de fosta, cea mai buna prietena Serena van der Woodsen, care se intoarce in oras, dupa ce a fost data afara de la internat. Serena reintra in viata sa, si totodata in gratiile lui Nate, prietenul lui, Blair. Cand totul incepe sa se destrame, ea realizeaza ca viata sa nu era tocmai perfecta. Oare, viata in Upper East Side se va schimba, sau se va dezvalui ca cei bogati au aceleasi probleme, ca cei care nu sunt asa bogati (Jenny si Dan Humphrey), si poate ca Jenny si Dan sunt cu mult mai fericiti cu viata lor, mai simpla, si nu plina de exuberanta.

90210- seamana cu Gossip girl, numai ca personajele nu sunt bogate si nu isi permit chiar totul.
Versiunea contemporana a serialului-icon "Bevery Hills, 90210", noul "90210" contempla viata prin ochii lui Annie Wilson si ai fratelui ei, Dixon, a caror prima zi la liceul West Beverly Hills nu lasa umbra de indoiala ca nu se mai afla in Kansas. Pentru Annie si Dixon, greutatile intampinate ca nou-sositi in liceu sunt sporite de faptul ca tatal lor, Harry, este noul director al institutiei. Ei se integreaza in curand intr-o noua trupa de prieteni incluzandu-i pe Naomi, o tanara bogata si rasfatata, Ethan, starul echipei de lacrosse a liceului, Navid, un jurnalist aspirant care conduce echipa de stiristi ai scolii si Silver, o rebela care produce un blog scandalos, dar extrem de popular.

One three hill
"One Tree Hill" este povestea a doi frati, Nathan si Lucas, care in afara de pasiunea pentru baschet si faptul ca au acelasi tata, nu par sa semene absolut deloc.

Arogant şi foarte sigur pe el, Nathan este vedeta echipei de baschet a liceului la care studiază şi provine din cea mai bogată familie din oraş. Crescut numai de mama sa, Lucas este foarte tăcut şi singuratic, încercând întotdeauna să păstreze o distanţă cât mai mare faţă de fratele său vitreg, Nathan. Însă, printr-un joc al destinului, cei doi sunt puşI faţă în faţă, atunci când Lucas intră în echipa lui Nathan. Competiţia tacită care exista între ei încă din copilărie iese acum la suprafaţă, mai ales că cei doi luptă nu numai pentru supremaţia de pe terenul de baschet, ci şi pentru inima lui Peyton, iubita lui Nathan. Conflictul care se naşte între ei se va extinde dincolo de competeţia sportivă şi va pătrunde atât în casele cât şi în inimile lor, pe măsură ce ei încearcă să descopere cine sunt cu adevărat şi să accepte ideea că seamănă între ei mai mult decât şi-ar fi imaginat vreodată

| paula369 a răspuns:

The vampire diaries. Serialul urmărește viața Elenei Gilbert (Nina Dobrev), o liceană de 17 ani, care se îndrăgoștește de vampirul Stefan Salvatore (Paul Wesley), el având 162 de ani. Relația lor se complică din momentul în care își face apariția vampirul Damon Salvatore, fratele lui Stefan, acesta revenit în Mystic Falls pentru răzbunare. Amândoi se îndrăgostesc de Elena, pentru că ea reprezintă pentru ei dragostea pierdută, dragostea Katherine Pierce. Elena dezvolta o relatie frumoasa de prietenie cu Damon,cu urcusuri si coborasuri,ajungand chiar sa se iubeasca reciproc,o relatie care ilustreaza drumul iubirii adevarate,drum presarat cu obstacole puternice, dar insuficiente si insignifiante in balanta cu dragostea lor. E dezvăluit faptul că Elena este descendentă directă a Katherinei, revenită în Mystic Falls pentru a-și duce la final planul de a se răzbună pe cei trei. Acțiunea are loc în Mystic Falls, un oraș fictiv, special creat pentru acest serial, un orășel din Virginia plin de mituri și legende despre ființe supranaturale, încă de la colonizarea sa de la mijlocul secolului XVII, de migranți din New England. Alte povești se petrec în paralel, în jurul altor locuitori ai orașului, cum ar fi fratele mai mic al Elenei, care mai târziu se dovește a fi vărul biologic al acesteia, Jeremy Gilbert, interpretat de Steve R. McQueen, cea mai bună prietenă a Elenei, vrăjitoarea Bonnie Bennett, interpretată de Katerina Graham, Caroline Forbes, intepretată de Candice Accola, o altă prietenă a celor două, care, ulterior devine vampir. Alături de aceste personaje mai apar Matt Donovan, intepretat de Zach Roerig, fostul iubit al Elenei, și unul dintre descendenții familiei fondatoare a orașului, Tyler Lockwood care devine vârcolac, interpretat de Michael Trevino. Cei care conduc orașul sunt descendenții familiior fondatoare, Salvatore, Gilbert, Felles, Forbes și Lockwood. Consiliul se numește Founders Council- Consiliul Membrilor Fondatori. Aceștia păzesc orașul de ființe supranaturale, cum ar fi vampirii, vârcolacii, fantomele, vrajitoarele si hibrizii, care sunt niste creaturi jumatate vampir, jumatate varcolac.

Arrow - gasesti o scurta descriere aici http://fansasusaku.worldnaruto.com/t2738-arrow

Lost:naufragiatii http://www.cinemagia.ro/filme/lost-11597/

Beauty and the beast http://www.cinemagia.ro/filme/beauty-and-the-beast-578684/

Heroes http://www.cinemagia.ro/filme/heroes-19993/

Supernatural http://www.cinemagia.ro/filme/supernatural-19994/

Primeval: new world http://www.cinemagia.ro/filme/primeval-new-world-589670/

Game of thrones http://www.cinemagia.ro/filme/game-of-thrones-566508/

Hellcats http://www.cinemagia.ro/filme/hellcats-559189/

Teen wolf http://www.cinemagia.ro/filme/teen-wolf-577919/

Gilmore girls http://www.cinemagia.ro/filme/gilmore-girls-parinti-si-copii-6618/

Life unexpected http://www.cinemagia.ro/filme/life-unexpected-490289/

90210 http://www.cinemagia.ro/filme/90210-29692/

The originals http://www.cinemagia.ro/filme/the-originals

Reign http://www.cinemagia.ro/filme/reign-590185/

The white queen http://www.cinemagia.ro/stiri/serial-nou-the-white-queen-23748/

Dracula http://www.cinemagia.ro/filme/dracula-589507/

Vizionare placuta! :*

| iulia043 a răspuns:

-Pretty little liars- Serialul urmăreşte schimbările din vieţile a patru fete - Hanna, Aria, Spencer şi Emily - după ce "liderul" grupului lor, Alison, dispare, iar ele încep să primească mesaje scrise din partea unui necunoscut care se semnează "A".La început, ele cred că este Alison, dar după ce este găsită moartă, fetele îşi dau seama că altcineva ştie secretele lor, inclusiv pe cele mai ascunse, pe care au crezut că doar Alison le ştia.

-One tree hill- În afară de pasiunea pentru baschet, Lucas şi Nathan par să fie două persoane diferite, cu foarte puţine lucruri în comun, unul dintre acestea fiind... tatăl. Arogant şi foarte sigur pe el, Nathan este vedeta echipei de baschet a liceului la care studiază şi provine din cea mai bogată familie din oraş. Crescut numai de mama sa, Lucas este foarte tăcut şi singuratic, încercând întotdeauna să păstreze o distanţă cât mai mare faţă de fratele său vitreg, Nathan. Însă, printr-un joc al destinului, cei doi sunt puşi faţă în faţă, atunci când Lucas intră în echipa lui Nathan. Competiţia tacită care exista între ei încă din copilărie iese acum la suprafaţă, mai ales că cei doi luptă nu numai pentru supremaţia de pe terenul de baschet, ci şi pentru inima lui Peyton, iubita lui Nathan. Conflictul care se naşte între ei se va extinde dincolo de competeţia sportivă şi va pătrunde atât în casele cât şi în inimile lor, pe măsură ce ei încearcă să descopere cine sunt cu adevărat şi să accepte ideea că seamană între ei mai mult decât şi-ar fi imaginat vreodată.

-Teen wolf- Scott era un tânăr obişnuit până ce o muşcătură i-a schimbat fundamental viaţa. Acum se chinuie să înţeleagă cine e şi ce ar putea să devină. Este mai mult lup decât om? Să fie invers? A devenit el doar un prădător, sclav al puterii lunii? Poate controla aceste lucruri? Orice ar fi, însă, nu va fi uşor.
Scott încearcă să îşi controleze impusurile, dar se teme mai tot timpul că ele vor ajunge să îi controleze fiecare gest.

-Gossip girl; 90210; The vampire diaries.

-Boys over flowers(este coreean, cu baieti foarte frumosi)- Jan Di este o fata obisnuita a carei familii detine o spalatorie de haine localizata chiar langa luxuriosul si cunoscutul colegiu Shin Hwa. Aceasta ii cunoaste patru dintre cei mai bogati si rasfatati baieti cunoscuti ca F4.
Dupa ce salveaza un baiat care sarise de pe acoperisul colegiului, aceasta este acceptata prin intermediul unei burse de inot in Shin Hwa. Fata incearac sa evite contactul cu baietii din F4 cu orice pret deoarece stia ce se intampla cu toti care se confrunta cu acest grup. Cu toate acestea, Oh Min Ji, din greseala, scapa inghetata din mana, murdarind pantofii liderului F4, Goo Joon Pyo castfel incepand un razboi.

-City hunter(tot coreean)- Lee Yoon Sung (Lee Min Ho) lucrează la echipa de comunicaţii din cadrul Casei Albastre, având un doctorat în I.T. Kim Na Na (Park Min Young) este o fostă judoka ce lucrează ca gardă de corp a Preşedintelui coreean. Aceasta se va implica într-un triunghi amoros din care mai fac parte Lee Yoon Sung şi procurorul Lee Joon Hyuk. Şi asta în ciuda faptului că lui Lee Yoon Sung i s-a interzis să aibă astfel de relaţii, în condiţiile în care misiunea lui supremă este un elaborat plan de răzbunare împotriva celor care i-au ucis tatăl.

-The heirs(coreean)- o comedie romantica despre viata unor elevi de liceu care provin din patura de sus de societatii, fiind mostenitorii celor mai bogati cetateni ai Coreei. Lucrurile se complica, atunci cand in lumea plina de intrigi legate de cine, ce, cat mosteneste, se rataceste si o fata dulce, inocenta si apriga, pe numele ei Che Eun Sang care este regina saracilor.Aceasta se va indragosti de Kim Tan, care desi provine dintr-o familie bogata, este exilat de fratele sau mai mare in California, fiind un fiu ilegitim.Acesta e locul unde o intalneste si pe Eun Sang pentru prima data, printr-o conjuctura cel putin indoielnica...