| yoana22 a întrebat:

imi puteti spune si mie filmele in care a jucat Jamie Campbell Bower, daca nu toate macar cateva, in afara de Twilight big grin. Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| PяInCєSs a răspuns:

The Mortal Instruments: City of Bones (2013) (in productie)... Jace Wayland
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (2012)... Caius
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1 - Saga Amurg: Zori de zi - partea 1 (2011)... Caius
Anonymous - Anonim (2011)... Young Earl of Oxford
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 - Harry Potter şi Talismanele Morţii: Partea II (2011)... Gellert Grindelwald
Camelot (Serial TV) (2011)... King Arthur
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 - Harry Potter si Talismanele Mortii: Partea I (2010)... Gellert Grindelwald - young
London Boulevard - London Boulevard. Bulevardul crimei (2010)... Whiteboy
New Moon - New Moon - Twilight 2 (2009)... Caius
The Prisoner (Serial TV) (2009)... 11-12
RocknRolla - RocknRolla: o poveste despre sex, băieţi răi şi rock and roll (2008)... Rocker
Oorlogswinter - Iarnă în timp de război (2008)... Jack
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street - Sweeney Todd: Barbierul diabolic din Fleet Street (2007)... Anthony
The Dinner Party (2007)... Douglas

astea sunt toate.

2 răspunsuri:
| Aimée34 a răspuns:

In 2011- Harry Potter si Talismanele Mortii: Partea II, l-a jucat pe Gellert Grindelwald
Mai tarziu a aparut in Camelot (TV mini-series)
King Arthur
– Reckoning (2011) … King Arthur
– The Battle of Bardon Pass (2011) … King Arthur
– Igraine (2011) … King Arthur
– The Long Night (2011) … King Arthur
– Three Journeys (2011) … King Arthur
In 2010- Harry Potter si Talismanele Mortii: Partea I, l-a jucat tot pe Gellert Grindelwald
In 2009 in The Prisoner (TV mini-series) a aparut in cateva episoade:
– Episode 5: Schizoid (2009)
– Episode 6: Checkmate (2009)
– Episode 3: Anvil (2009)
– Episode 4: Darling (2009)
– Episode 1: Arrival (2009)
In 2008, in Oorlogswinter, l-a jucat pe
Jack.
De asemenea a avut si rolul unui rocker in 2008, RocknRolla.
In 2007, Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street a fostnAnthony
Si in 2007, The Dinner Party (TV movie) - Douglas.
A avut o multime de roluri secundare.
Sper ca te-am ajutat!