| LolyKissYou a întrebat:

Buna iubitori de filme horror laughing SILENT HILL 2006, tocmai l-am vazut, mi-a placut, dar nu am inteles deloc sfarsitul...mi-l explica si mie careva va rog?laughing sau are legatura cu silent hill 2012? imediat ma uit si la acela

Răspuns Câştigător
| Deea94me a răspuns:

Mai tii minte scena de la scoala cand Rose si sotul ei treceau unul pe langa cealalt, doar ca nu se puteau vedea? Ei bine si la finalul filmului ei erau in dimensiuni diferite. Rose murise si inviase pe parcursul filmului in momentul in care incerca sa o ajute pe Alessa sa se razbune si acum nu mai era tocmai in lumea reala. Sharon nu isi ascultase mama cand ii zicea ca totul este un vis si sa tina ochii inchisi si a vazut-o pe Dark Alessa(scena finala a razbunarii Alessei) si aceasta a intrat in ea. De aceea, exista la final schimbul de priviri intre Sharon/Alessa si Dahlia(mama Alessiei) care observase schimbarea, masina porneste activata de puterea mintii Alessei, drumul apare subit de nicaieri si chiar vorbele Dahliei de la inceputul filmului sustin varianta asta,, Only the Dark One opens and closes the door to Silent Hill." Mai e si modul in care se uita Sharon/Alessia la camera finalul filmului... modul ala inspaimantator.

| LolyKissYou explică (pentru Deea94me):

Mersi frumos de explcatie big grin am vazut si "silent hill: revelation 2012" si m-am prins din aceasta continuare cum sta treaba big grin

1 răspuns: