| KaterinaPetrova a întrebat:

merita vazut filmul the number 23? explicati puuuutinhappy fundita

Răspuns Câştigător
| LifeFail a răspuns:

Oh,aş avea atâtea de spus despre el. Filmul în sine nu e cine ştie ce, adică e doar un thriller cu o încărcătură psihologică, nimic mai mult. E cam creepy când începi să numeri toate lucrurile din jur să vezi dacă îţi dau 23. Povestea e cam patetică,însă,cum a spus şi @Apache,Jim Carrey e uimitor,demonstrează că nu e doar un actor de comedie. Prestaţia lui este extraordinară, oferă credibilitate personajului. Mă întreb când se va inventa filmul cu numărul 11, pentru că o astfel de notă merită Jim Carrey.
Baftă!

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Da merita ...bine ca povestea e tampita e altceva...dar prestatia lui jim carrey e ireprosabila!

| LifeFail a răspuns:

Mersi pentru apreciere!
Baftă şi numai bine!

| T0xikBarbie a răspuns:

Prizonier intr-o sumbra obsesie cu numarul 23, Walter Sparrow (Jim Carrey) isi schimba viata intr-un infern de tortura psihologica care ar putea sa duca la moartea sa precum si la moartea celor dragi. Stimulat de un roman misterios, Numarul 23, pe care nu indrazneste sa-l lase din mana, Walter este fortat sa dezvaluie secretele trecutului sau inainte ca el sa-si poata continua viata cu sotia sa, Agatha (Virginia Madsen), si fiul adolescent Robin (Logan Lerman).

Romanul, dat lui Walter de catre Agatha drept cadou, descrie un mister al unei crime reci care pare sa reflecte viata lui Walter in feluri sumbre si necontrolabile. Viata personajului principal al cartii, un detectiv cugetator Fingerling (de asemenea jucat de Carrey) este plina de momente care evoca propria istorie a lui Walter. Cand lumea din carte incepe sa prinda viata, Walter este contagiat de un amanunt infricosator al cartii: obsesia lui Fingerling in ceea ce priveste puterea ascunsa a numarului 23.

Aceata obsesie strabate cartea si incepe a-l controla pe Walter. Vede numarul peste tot in viata sa si este convins ca este condamnat a comite aceeasi crima oribila ca Fingerling. Cosmarurile incep sa-l invada pe Walter, acelea care prevestesc destine teribile pentru nevasta sa cat si pentru prietenul de familie Isaac French (Danny Huston), plasandu-l intr-o incercare disperata de a intelege misterele cartii.

| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

E foarte fain filmul :X e triler. e vorba despre viata unui postas care gaseste o carte in care i se relateaza viata doar ca personajul de acolo are un alt nume. sunt multe lucruri care au legatura cu numarul 23 si el innebuneste si devine obsedat de numere. smug trebuie sa-l vezi happy

| MajorAsshole a răspuns:

Daaa, TE ROG uita-te la el. E super fain si nu, nu o sa-ti explic nimic ca nu are rost sa stric filmulwinking

| cess a răspuns:

Mie personal, filmul the number 23 m-a lasat cu frica dupa ce l-am vazut. in film este vorba despre un barbat care gaseste o carte, unde numarul 23 se repeta obsesiv si creaza impresia ca este peste tot,in orice lucru, chiar si in data nasterii, si multe lucruri. eu sunt nascuta pe 23 ianuarie 1994 ( 1+9+9+4=23) merita vazut, nu-ti povestesc mai multe ca nu ar mai avea niciun farmec filmul daca l-ai vedea. pup si vizionare placuta :*