| Aannooonniimm a întrebat:

pentru cei care se uita la suleyman magnificul-sub domnia iubirii.....imi spuneti si mie va rog cate episoade are? funda:*:*:*plzzz

28 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are 3 sezoane, are vreo 63 cred, asa am vazut undeva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu se stie inca numarul episoadelor deoarece filmarile sunt inca in curs si in Turcia. Acolo s-a ajuns pana la episodul 76
Pentru a le vedea in avans trebuie sa cauti "Muhtesem Yuzyil tek parca" pe youtube.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe,in Turcia deja e la episodul 70 si cv, mai sunt multe daca o luam asa pentru ca are mai mult de patru sezoane, si nu are 6436 cu siguranta, ps:ei mai filmeaza inca un an, nu toata viata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit ca sunt 100 si ceva de episoade.

| MHems a răspuns:

Bună. Nu se ştie câte episoade sunt, pentru că este 1 ianuarie 2013, a trecut 1 an şi jumătate, dar nu au terminat filmările. Dacă vrei să vezi cele 3 sezoane până la episodul 79 intră pe TURKWEB.TV sau pe YouTube TURKWEB.TV, le poţi vedea ori pe site ori pe YouTube. Le mai poţi viziona şi pe MUHTEŞEMYÜZYIL.TV. Intri la MENU, apoi dai la Bölümler. A apărut un fragment şi din episodul 80. Sper că te-am ajutat.

| lorypoly a răspuns:

Din cate stiu 189

| aNdRaSkUmPy a răspuns:

Filmul ''Suleyman Magnificul'' este un serial turcesc. Ultimul episod nu se ştie fiindca in acest moment, serialul joaca pentru. prima oara in Turcia, iar acolo, in acest moment se afla la episodul 78-82. nu ştiu exact la care dar pana-n 85 happy

| FanPoP a răspuns:

Am auzit ca 100, pana in episodul 90 Ibrahim va fi ucis. deciwinking

| selena69 a răspuns:

Suleiman I (/ ˌ sʊlɪmɑ ː n /, otomană Turcă: سلطان سليمان اول, sultanul Suleiman-i evvel sau قانونى سلطان سليمان, Kanuni Sultan Suleiman, turcă modernă: I. Süleyman (pronunția cuvântului Turcă: [sylejmɑn]) sau Kanuni Sultan Süleyman; 06 noiembrie 1494 - 5/6/7 septembrie 1566) a fost al zecelea și cel mai lung-domnește împăratul, sultanul a Imperiului Otoman, de la 1520 până la moartea sa în 1566. El este cunoscut în Occident ca Soliman Magnificul [3] și în Est, ca "Legiuitor" (Turcă: Kanuni; arabă: القانونى, Al-Qānūnī), pentru reconstrucția lui completă a sistemului juridic otoman. Suleiman a devenit un monarh proeminent al 16-lea Europa, prezidând vârful Imperiului Otoman puterea militară, politică și economică. Suleiman a condus personal armatele otomane de a cuceri cetățile creștine ale Belgrad, Rodos, și de cele mai multe Ungaria înainte de cuceririle sale au fost verificate la asediul Vienei din 1529. El a anexat cea mai mare parte din Orientul Mijlociu, în conflictul său cu safavizi și pături largi ale Africii de Nord ar fi de departe spre vest, ca Algeria. Sub conducerea lui, flota otomană a dominat marea de la Mediterana la Marea Roșie și Golful Persic. [4]
La cârma unui imperiu în expansiune, Soliman a instituit schimbări legislative personal referitoare la societate, educația, impozitarea, precum și dreptul penal. Legea Sa canonică (sau Kanuns) a stabilit forma imperiului timp de secole după moartea sa. Nu numai ca a fost Suleiman un distins poet și argintarul în dreptul său propriu, el, de asemenea, a devenit un mare patron al culturii, supravegherea epoca de aur a Imperiului Otoman de dezvoltare artistică, literară și arhitectural [5] El a vorbit despre cinci limbi: otomană turcă, arabă., Chagatai (un dialect al limbilor turcice și legat de uigure și uzbecă), persană și rusă.
Într-o pauză cu tradiție otomană, Suleiman sa căsătorit cu o fată harem, Roxelana, care a devenit Hürrem sultanului; intrigile ei ca regina în instanța de judecată și puterea asupra sultanul a făcut-o destul de renumit. Fiul lor, Selim al II-lea, a reușit Suleiman după moartea sa, în 1566, după 46 de ani de regula.

| xXxFeelOKxXx a răspuns (pentru selena69):

Frumos copy-paste de pe wikipedia.Ea a intrebat cate episoade are si tu ii dai definitie laughing

| alina5560 a răspuns:

Inca nu se stie deoarece in Turcia se zice ca ar urma si sezonul 4 dar nu se stie sigur...

| Lorycyka93 a răspuns:

Suleyman Magnificul are 3 sezoane care se intind pe 69 de episoade. Pana acum au fost difuzate 20. Urmareste-le pe toate aici: www.SuleymanMagnificul.com

| Oprea_Denisa_Costina_1994 a răspuns:

3 sezoane si 63 de episoade pe sezon vin 189

| Oprea_Denisa_Costina_1994 a răspuns:

132 sunt 64

| Batrinu_Denisa_Alexandra_1979 a răspuns:

Buna Suleyman Magnificul are 3 sezoane sezonul 1 are 20 de episoade sezonul 2 20-50 sezonul 3 50-100 asa am auzit dar se mai spune ca are si 643.

| pody a răspuns:

Are 90 de eisoade da-mi funda

| AlexandraMikky a răspuns:

Buna!
eu sunt o mare fana a serialului si stiu totul despre el, asa ca daca aveti intrebari, contactati-ma!
pai, in primulr and, in Turcia un episod e cat 2 episoade la noi, la romani. Episoadele difera de al tara la tara, ca pot da cate 2 deodata(ca in Turcia, sau o jumatate(ca la noi), sau 3, 4...
deci sunt cam 200 episoade in Turcia, ca am vazut pe youtube ca erau 160-170-180... Si oinseamna ca la noi sunt 200 si ceva.happy

| RobitzZzul a răspuns:

Nu e adevarat! in Turcia ep s`au ajuns pana la ep 94 eu doar ce l-am vazut iti dau si site-ul dar e in turca, nu e subtitrat! asta e site-ul : http://suleimanmagnificul.blogspot.ro/......ul-94.html

| cricrista12 a răspuns:

Serialul ar 64 episoade minim

| Hurem a răspuns:

Mai intai, producatorii serialului Suleyman Magnificu s-au gandit ca vor fi suficiente 90 de episoade, insa, pe parcurs, dupa ce si-au dat seama de succes, au decis ca numarul episoadelor sa creasca.

Serialul inca se filmeaza, in Turcia, iar pe micile ecrane din aceasta tara deja s-a difuzat episodul cu numarul 113. Sunt voci care sustin ca serialul se va incheia la episodul 135, insa nimic nu este sigur, cel putin deocamdata.

| adrianabach a răspuns:

Sunt 6 episoade pana acum asta e ultimul http://emisiunivideo.blogspot.ro/......ii_29.html

| XxXDraGoNuZXxX a răspuns:

6436 de episode! Dai o funda? Am aflat de pe Kanal D la o puplicitate dar nai fost atenta n-am ce fac! P.S. dai fundita?

| Mihalache_Andra_1997 a răspuns:

Sunt cam 100 de episoade poti sa le vezi pe toate pe youtube doar k nu sunt traduse in romanahttp://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=rUSgcUQ4670. sper ca ti-am fost de ajutor. funda te rog!

| Andreea_Andree_1999 a răspuns:

Are, peste 100. adica in episodul 103 va muri Hurrem si in episodul 105 Suleyman.

| ioloverihanna a răspuns:

Pe bune....ati ramas in urma?
Nimeni nu poate stii cate episoade va avea acest serial pentru ca pe nici un site nu scrie acest lucru cu precizie. Doar producatorii stiu. Cert este ca serialul se va termina atunci cand Suleyman va murit si vom afla cine din printii sai ii va lua tronul.
Daca urmariti pe Youtube Suleyman, veti devea ca sa ajuns pana la ep.103 si peste f. putin timp apare si ep.104
Pe luna apar 4 episoade.
Vad ca nimeni nu a stiut sa raspunda!

| maryacriss a răspuns:

Are 100 de episoade fiecare sezon are cate 33 el are trei sezoane si ultimul are 34.Si facem 33 ori 3 fac 99+1=100 funda?