| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara.
Caut un film de nu ştiu cât timp şi nu pot să`l găsesc.
Eram mai mică când l`am văzut. Ştiu că era vorba despre o fată care a avut un vis despre cum era condusă într`un lagăr de concentrare. Ştiu că a stat acolo câtva timp muncind, iar după nu ştiu ce s`a întâmplat de a ajuns la camera de gazare, unde ca prin minune a supravieţuit.Aici s`a terminat visul. Speriată de el şi`a chemat mătuşa parcă, care se pare că trecuse exact prin aceste lucruri. S`au îmbrăţişat bla bla şi s`a terminat filmul. Din câte îmi aduc aminte e destul de vechi. Aveţi idee despre ce film este vorba?
Mulţumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| jvv22 a răspuns:

The Devil's Arithmetic cu Kirsten Dunst, cauta in imdb la filme pentru televiziune. sper ca asta cautai, pa

| anonim_4396 explică (pentru jvv22):

Ăsta e.Mersi mult.
Sayonara!

1 răspuns: