| sasha1265 a întrebat:

Stiti ceva despre sezonul 3 din The Vampire Diaries? Despre ca va fi vorba? cel/cea cu cele mai multe detalii primeste >funda:

Răspuns Câştigător
| laurash_9338 a răspuns:

Varcolacul l-a muscat pe Damon:
- O sa-l vedem pe Damon si in sezonul urmator
- Muscatura nu este povestea finalului
- Faptul ca Damon a fost muscat inseamna un rol foarte important in salvarea lui

Death:
-Un trandafir este pus pe un mormant care este langa mormantul Gilbert. Deci probabil Jenna este ingropata langa sora ei. Eventual, Gilbert este mormantul Mirandei.
-Jenna, Alaric, Katherine, John, Liz si Matt - 3 dintre aceste personaje nu vor supravietui sezonului urmator
- John va veni la inmormantare, deci da, el este inca in viata
-Jeremy este inca in viata, cel putin, pana in sezonul urmator
-Nu conteaza cine moare, moare pentru totdeauna.Arderea nu este falsa. Va fi o moarte foarte trista a 3 dintre personaje.
-Cineva foarte important va muri in aceste ultime episoade
-Trei dintre personajele in viata vor muri.
-Total Deaths: 5-10 Oameni

Elena:
-Elena este un vampir- dar acesta este un spoiler prea mare, deci s-ar putea sa nu fie adevarat.
-John moare salvandu-i pe Bonnie si Damon. Elena se transforma in vampir - Una din aceste afirmatii este adevarata.
-Elena va suferi mult mai mult decat niste lacrimi. Mult mai mult
-In sezonul 3 vom vedea o parte mult mai intunecata a Elenei
-Funny: Katherine si Elena~vampir~ vor fi mult mai greu de deosebit

Sezonul 3:
-Sunt planuite cel putin 3 subiecte pentru episodul 5
-Sezonul 3 va fi mult mai intunecat
-Cele mai importante subiecte ale sezonului 3: Singuratate, Separare.este ceea ce inseamna a deveni un vampir
-Eliajah a intalnit niste "persoane" pe care le vom vedea in sezonul 3

Bonnie si Greta:
-Greta este mult mai puternica decat Maddox
-Bonnie va face multe chestii interesante, de exemplu: se va intalni cu Greta.Cu toate acestea, incercarea de a-l omori pe Klaus nu va functiona

Klaus:
-Klaus nu o va tortura pe Katherine, pentru ca Elena va simti tot ce Katherine simte. Elena va fi fara ajutor, urmarindu-l pe Klaus luandu-i pe toti cei pe care ea ii iubeste, unul cate unul. Daca esti deja speriat(a) trebuie sa stii ca acesta este doar inceputul.
-Klaus aproape a distrus-o pe Elena. Vrea sa o vada suferind.
-Cea care il ataca pe Klaus in promo...este Jenna

Love Triangle:
-In episodul 22 va fi vorba despre vechii si bunii prieteni care incearca sa faca fata problemelor lor
-Stefan plateste scump pentru fiecare decizie. Toate sunt platite
-Stefan are cele mai bune intentii, dar din pacate, totul se termina tragic.
-Elena i-l va ierta intotdeauna pe Damon

Finalul:
-Evenimente sangeroase la sfarsitul sezonului, aproape fara a face legatura cu Klaus
-Istoria se repeta pe sine
-La sfarsitul acestui sezon, vor fi mai putine evenimente socante, decat in episodul trecut [21]. Finalul pur si simplu va schimba personajele, personalitatile lor, actiunile lor. Acest lucru va determina partea intunecata a sezonului 3
-Toti fac alegeri: Matt isi va face alegerea, Damon isi va face alegerea, Elena isi va face alegerea, Stefan isi va face alegerea, Tyler isi va face alegerea, Katherine isi va face alegerea, Liz isi va face alegerea, iar Bonnie deja a facut-o. Choices
-Definitia episodului 22: Fericire falsa, suparare, falsitate
-Multe personaje se vor schimba mental si psihic

4 răspunsuri:
| bebelusa003 a răspuns:

Sezonul 3 va apare pe 14 septembrie 2011... si din cate am citi pe mai multe site-uri Damon o sa se simta vinovat pentru cele intamplate cu Stefan si o sa incerce sa stea departe de Elena la inceput, dar dupa var incerca amandoi sa-l readuc pe Stefan inapoi...
Asta am citi pe ici pe cola, asta iti spunhappy
enjoyhappy

| Biiaancaa a răspuns:

Sezonul apare prin 14-15 septembrie 2011
Elena nu devine vampir.
Ramane om datorita lui jhon care moare, la fel si Jenna si Liz.
In acest sezon Katherine sau Elena v deveni iubita lui Damon(cel mai probabil elena)
Jeremy si Bonnie sunt impreuna si Caroline o sa fie impreuna cu Tyler care de la moartea lui Liz va avea nevoie de ajutor cand se transforma si ea ii va fi alaturi...Si mama adevarata Isobel a Elenei moare... Damon regreta mult faptul ca a vrut sa o trnsforme in vampir pe Elena.
isi cere iertare dar aceasta nu e sigura ca il poate ierta, iar el a fost muscat de vrcolacul tyler si nu stie daca va mai putea sa mai triasca pana in ziua in care Elena va fi pregatita sa-l ierte
Damon incearca chiar sa se sinucida dar Stefan a gasit un leac pentru Damon dar acesta era sangele lui Klaus.
Insa Stefan trebuie sa faca timp de 10 ani ce ii zice Klaus si de aceea pleaca din oras.
Katherine este eliberata de constrangerea lui Klaus si este trimisa sa ii duca lecul lui Damon care a Descoperit ca Elena il iuberste.
Ambii afla ca Stefan nu se v intoarce curand de unde cred ca pleca in cautrea lui dar vor fi impreuna.
Jeremy a fost impuscat dar Emily a ajutat'o pe Bonnie sa il vindece dar a spus ca vor fi consecinte.
Acum Jermy le vede pe Anna si Vicky cred ca s'au reintors sau doar Jeremy incepe sa aiba viziuni cu ele.
Alaric ii este de mare ajutor lui Jeremy de la mortea Jennei deci poate il va considera curnd ca pe un unchi...
Klaus isi omoara fratele spunand ca il trimite alaturi de familia lui care partial este adevarat deoarece ii cara pe toti in sicrie pe unde merge si el.
Stefan redevine rau la fel cum a fost altadata asta fiind una din poruncile lui Klaus

| Sky_6013 a răspuns:

Bună!
Stiu ca sezonul 3 apare in septembrie si va fi vorba despre cautarea lui Stefan si o apropiere a Elenei si Damon.

Sper ca te-am ajutat happy!

| Andreeea_7986 a răspuns:

Am citit intr-o revista ca lucrurile se vor schimba intre Elena si Damon, cred ca se refera ca vor fi impreuna, iar Stefan isi va schimba comportamentul radical si va deveni rau.