| maryangelll a întrebat:

A m vizionat in urma cu catica ani(3-4 ani) un film istoric care mi-a placut enorm de mult. Nu imi mai amintesc foarte bine dar stiu ca era vorba despre o printesa(blonda) care s-a indragostit de un barbat mai sarac(si acesta era blond) si ea avea un servitor pe care mai tot timpul il umilea si cu care se sicana mereu, la facut si bufon deoarece era foarte infumurata. In cele din urma se descopera ca cel de care ea era indragostita este adevaratul fiu al regelui si ea s-a dovedid a fi o simpla fata din popor deoarece au fost schimbati copiii la nastere. In final ea se indragosteste si ramane cu servitorul ei. Daca stiti despre ce film vorbesc va rog frumos sa-mi scrieti pentru ca eu l-am cautat si nu l-am gasit pentru ca nu stiu cum se numeste. Va rog frumos sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| roxy24 a răspuns:

Buna.Cred ca stiu despre ce vorbesti.Filmul se numeste La principessa e il povero" sau in limba romana"Printesa si cersetorul". Vizionare placuta...

| maryangelll explică (pentru roxy24):

Multumesc mult pentru ajutor! happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, asa cum ti-a spus Roxi24, filmul se numeste "la principessa e il povero" cu Anna Falchi in rolul principal -cel al printesei Mirabella, Lorenzo Crespi (Leonardo) si Nicholas Roger (Ademaro, fratele lui Leonardo).