| idc a întrebat:

as avea nevoie de o sugestie. Dupa ce am terminat serialul Dexter si evident mi-a placut foarte mult, dupa multe cautari am gasit un alt serial si anume House M.D. Ma intrebam oare acest serial are legatura intre episoade? Eu sunt abia la sezonul 1 episodul 4 si pana acum am observat ca nu exista o legatura cu episodul precedent.Deci,pana la urma episoadele vor avea o legatura intre ele sau fiecare episod presupune rezolvarea unui nou caz. (as prefera sa-mi raspunda persoanele care au ajuns mai departe decat mine cu serialul). Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| stapanullumii a răspuns:

Multi gresesc atunci cand cred ca House M.D. e un serial de medicina, este un serial despre viata, si despre evolutia personajelor pe parcursul timpului, aproximativ 8 ani de la primul sezon la ultimul, in comparatie, Dexter mi s-a parut plictisior fara de House, adica la dexter: sezoul x ep 1, de intampla y, ep 2: vorbeste despre y, ep 3: idem... ep 12: termina cu y.
La House nici nu prea observi legatura, pentru ca nu este acolo unde crezi : cazurile, medicina, este legatura dintre personaje care se formeaza, momentan, pentru mine House M.D. mi se pare cel mai bun serial, actori buni, scenariu excelent.
Si niciodata nu te vei plicitisii uitandu-te la el, nu va fi aproape nimic previzibil : ca o sa incepi sa simpatizezi anumite personaje, cum ar fi : House, Chase, Foreman, Wilson, Cuddy, Cameron, 13, etc, fata de Dexter unde in 1/2 episoade se termina cu scoci.

Recomand sa te uiti la [H]ouse M.D.
ps:http://www.youtube.com/watch?v=sgDyHzDNVc4

| adriano26 a răspuns:

Cazurile medicale nu au legaturi intre ele, in schimb ceea ce tine de viate personala a personajului principal, da..mai ales cele dintre House, Cuddy si Wilson. ps Dexter nu prea ai cum sa il fi terminat pentru inca se filmeaza (sezonul 8 va incepe pe 30 iunie 2013)

| idc explică (pentru adriano26):

Ma refeream ca am terminat cele 7 sezoane din Dexter, nu am stat sa dau detalii fiindca aici este vorba despre House M.D., insa eu stiam ca apare in octombrie sezonul 8(dexter). Multumesc oricum.

| idc explică:

"Deci,pana la urma episoadele vor avea o legatura intre ele sau fiecare episod presupune rezolvarea unui nou caz." asta era o intrebare dar am pus din greseala punct.