| Moncherie a întrebat:

As vrea sa ma uit la un film japonez, nu serial. Sa fie mai mult despre dragoste. Nu imi spuneti seriale pentru ca nu ma uit, nu pierd vremea cu ele. Cine imi spune cel mai bun film sau cele mai bune filme primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Cateva interesante din lista mea:
"5 Centimeters per Second" regia Makoto Shinkai (sa nu crezi ca daca-i animatie inseamna automat ca e un film usurel)
"In the Realm of the Senses"regia Nagisa Oshima(asta e socotit film erotic,dar intra lejer in categoria arta cinematografica, subtilitatea orientalilor n-are nimic de-a face cu vulgaritatea filmelor de gen)
"Dolls" in regia lui Takeshi Kitano este un film de dragoste neobisnuit, ai sa vezi tu de ce.
Accepti si filme coreene? ar fi pacat sa-l ratezi pe Kim Ki Duc cu "3-Iron"(fermecator si ciudat, cu doi indragostiti care nu scot o vorba tot filmul si au o complicitate speciala)
Wong Kar Wai e din Hong Kong, totusi "In the Mood for Love" e de dragoste si melancolie.

4 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Tomi "Memoriile unei gheise" numai film asiatic nu e! Hollywood.Comert.Regie/imagine/coloana sonora/costume totul este semnat de americani.
TheBestRocker, zici tu ca "Mongol" e de dragoste? de dragoste pentru istorie, poate...

| Morphine21 a răspuns:

Memoriile unei gheise.:d

| RockaruL a răspuns:

Mongol

| thegame9 a răspuns:

Mie imi place,, Maestrul betiv 1" si,, Maestrul bestiv 2) in rolu principal JACKY CHAN ...Ps: e comediewinking