| maryana_6812 a întrebat:

As vrea sa nu mai citesc morometii pentru ca nu imi place. Am inceput sa citesc si m-am gandit sa ma uit la film. Merita? Filmul respecta actiunea din carte? Ce diferente sunt intre film si carte? (dau fundita happy

Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Buna! Alegerea ta este foarte buna, morometii este foarte frumos de citit, si eu am citit si am vazut filmul. Filmul merita vazut pentru ca respecta exact cele amintite in carte. Cel putin depinde si de carte, fiecare editua mai transforma unele chestii. Eu am fost multumita si de carte si de film. Sper ca si tie sa iti placa! Srabatori fericite si multa sanatate!
Cu drag si stima, Ioana!

4 răspunsuri:
| Chrristina a răspuns:

Am citit cartea si am vazut si filmul. happy
In carte se explica mai indetaliat dar filmul este ca un rezumat al cartii...

| parfum11 a răspuns:

Filmul este mult mai pe scurt. In rest filmul respecta actiunea doar ca nu gasesti detalii (descrieri). Eu am vazut filmul si m-am descurcat destul de bine. tongue
fundtita?big grin

| maryana_6812 explică:

Pana la urma citesc cartea :p happy

| horoscopu a răspuns:

Pai nu e mare diferenta (cateva scene) insa indicat ar fi sa citesti cartea ca daca primesti vreun subiect (la o eventuala testare) o sa iti ceara citate laughing