| bogdannn114 a întrebat:

Inteleg mai bine morometii din film sau carte?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Doi șoareci într-o bibliotecă rod o rolă, asta pe vremea când filmele se conservau pe celuloid, acum se conservă digital.
- Cum ți se pare?
- Cartea era mai bună.

| mihai69 a răspuns:

Evident că din carte.

| johnnny123 a răspuns:

Aseara intrebai daca ai timp sa citesti cartea pana azi. Apoi ai intrebat daca e ok sa citesti doar rezumatul. Acum intrebi daca poti sa te uiti la film. Peste doua ore vei intreba daca e suficient sa te uiti doar la trailerul filmului. Apoi vei intreba daca e suficient sa stii titlul cartii si autorul.

| bogdannn114 explică (pentru johnnny123):

Frate daca nu iti convine nu mai comenta, am pus o intrebare, tu trebuie sa imi dai un raspuns, ce esti asa greu de cap?

| johnnny123 a răspuns (pentru bogdannn114):

Tu esti ala care ar face orice ca sa evite sa citeasca o carte, dar eu sunt ala greu de cap. Am inteles, ai perfecta dreptate.

| Zuzu1991 a răspuns:

Evident ca din carte, unde iti explica fiecare chestie in detaliu, in loc sa o prezinte cateva secunde
insa, la cat de disperat vad ca esti, vezi filmul si rezolva problema

| tonyc7 a răspuns:

Desi vor fi unii care vor incerca sa o faca pe,, cititii" pe aici, cum ca mai valoroasa decat cartea nimic nu poate fi, eu iti garantez ca cel mai bine vei intelege din film! Doar originalul din '87, adica cel in care joaca Victor Rebengiuc (deci fara panarama de cover care a aparut recent) ti-l recomand sa-l vezi.

| Raspundebine1 a răspuns:

Daca nu poti sa o citesti, poti sa te uiti si la film.
Cartea e foarte intortochiata dar interesant, dar filmul e genial si intelegi foarte bine. Bafta!

| 80suser a răspuns:

Dacă nu ai timp, uită-te la film, însă când ai ocazia, citește și cartea. Te ajută ambele să îți faci o privire de ansamblu mai bună. În plus, ți se vor întipări în minte mai repede anumite acțiuni din operă.
Spor la treabă!