| taurel44 a întrebat:

Caut un film vechi, pe care l-am vazut in 1998-1999 pe video, nu stiu exact din ce an e filmul, e film color. Tot ce imi amintesc este personajul principal, e un film cu, calugari shaolin (cred) personajul principal avea parul prins in coada, a ajuns la un templu si a fost pus sa treaca prin mai multe camere (fiecare camera era insemna cate o proba).

Asta e tot ce imi amintesc din pacate.

Cunoaste cineva filmul? Ofer funda!

Multumesc!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cine sa stie asa vechituri? Crezi ca se m ai uită cineva la ele? Sau i si m ai aminteste careva ceva? Slabe sperante.

| floresdemayo a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Să fim serioși, Cristi, mie chiar îmi plac filmele clasice! happy
Eu aș (re)viziona, oricând: Waterloo Bridge (1940), An Affair to Remember (1957), ori Wuthering Heights (varianta din 1939).
Ori, câți crezi că ar refuza să privească Casablanca (1942), Sabrina (1954), Intermezzo (1939) sau Gone with the Wind (1939)?
Filme vechi, dar atât de frumoase...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru floresdemayo):

Sarut mina! Ai dreptate, sunt niste filme minunate cu actori la fel.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Shaolin Drunkard (1983)?
https://www.youtube.com/watch?v=K9bvF6rujBc
(vezi de la min' 12:00)

Dacă nu, încearcă și Shaolin and Wu Tang (1983)