| UnBroken2016 a întrebat:

Caut un film asemanator lui Memento din 2000. De data asta personajul principal era o femeie care tot isi pierdea memoria dupa o zi si tot inregistra (cu ajutorul unui mic casetofon sau ceva de genul ) ce se intampla de-a lungul zilei. Imi amintesc sfarsitul. Barbatul care se dadea drept sotul ei, chipurile care o ajuta era de fapt barbatul care a batut-o si a ajuns in starea asta cu memoria. Stie careva filmul?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.imdb.com/title/tt1726592/
Before I Go to Sleep 2014

| UnBroken2016 explică (pentru anonim_4396):

Da, asta e. Mare cinefila mai esti laughing.

| UnBroken2016 explică (pentru anonim_4396):

App. Mai caut un film de cativa ani. Nu imi amintesc multe. Era vorba de un barbat care merge cu sotia si copilul in excursie parca si la aeroport se amesteca bagajele. Acasa se trezeste ca a luat alt bagaj si parca erau in el bani sau arme si cei care de fapt detineau bagajul vin dupa el sau ceva de genul. Iti pare cunoscut filmul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu știu, dar încearcă Frantic 1988.
O să mai caut, poate îl găsesc.

| UnBroken2016 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca era chiar asa vechi. Mai degraba 2000 - 2005. Poate iti vine ceva in minte

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Am văzut descrierea şi m-am gândit la 2 filme care sunt puţin pe aproape, puţin.
Uită-te pe la related, sigur găseşti ceva.
http://www.imdb.com/title/tt1059836/
http://www.imdb.com/title/tt1816597/?ref_=fn_al_tt_1