| CodreanuC a întrebat:

Vreau sa stiu cum se numeste un film.
Ce imi amintesc doar e ca personajul principal era putin mai plinut si la un moment dat l-a parasit iubita si a plecat in alt oras. Dupa cateva zile s-a dus in cautarea ei si a prins-o cu altcineva asa ca s-a intors "cu coada intre picioare" happy, dar dupa ceva timp si-a terminat cartea care reprezenta toata povestea dintre ei, inclusiv despartirea, iar ea aflat de carte si a fost atat de impresionata incat s-a rentors la el.
Eu parca imi amintesc ca in titlu exista cuvantul "remember", dar nu sunt deloc sigur, voi stiti cum se numea filmul?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Oare ăsta să fie?
https://www.imdb.com/title/tt1729239/

| CodreanuC explică (pentru sierra1):

Nu, dar s-ar putea sa fie o varianta mai noua a acestui film sau nu stiu sigur, am zis ca is sigur ca are "remember" in titlu

| CodreanuC explică (pentru sierra1):

Nu poti sa imi dai alt exemplu, bazazate ca el scria o carte, asta nu se inampla in orice film.