| MeridaOcean a întrebat:

Poate ati vazut la emisiunea aia L.A.Ink-Arta Tatuajelor ca tatuatorii fac schita pe o foaie aproape transparenta si dupa aia se imprima pe pielea omului respectiv.Ce hartie sau creion folosesc ca sa se imprime direct pe piele? funda!

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Hartia este hartie de pergament, iar creionul se numeste creion chimic. Se pune hartia pe piele, si apoi se umezeste cu o carpa umeda suprafata desenata pentru a lasa desenul imprimat pe piele.

| MeridaOcean explică (pentru Amilik):

Multumesc pentru raspuns! Ai funda.si de unde pot cumpara acest creion chimic, in afara de pe net.se gaseste in librarii? Si cam cat costa? big grin

| Amilik a răspuns (pentru MeridaOcean):

Nu cred ca este foarte scump, probabil cat un creion normal, dar nu stiu daca se mai gaseste in librarii. Cel mai probabil il poti gasi pe net
http://www.okazii.ro/......a125103184