| cal3star a întrebat:

Stie cineva ce denumire are sau unde pot gasi un tip de hartie de culoare alba dar sa aiba proprietatiile unei hartii de indigo.

Sa fie mai lamurita treaba o hartia pe care pot scrie cu un creion, pix (nu la imprimanta) si automat hartia de e sub ea sa se imprime ceea ce am scris.

Sper sa nu ma insel dar are 2 denumiri. hartie copiativa (am vazut ca termic se imprima) sau harti plombagina. Acum nu stiu daca e corect ce am spus.

Vreau sa va zic ca am mai vazut acest tip de hartie la Fan Courier la facturare... deci ma poate ajuta cineva? Unde gasesc?

Dau fundita raspunsului care ma ajuta cu aceasta problema

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E vorba despre hârtie autocopiantă (autocopiativă).
...laser.html

| GYGYLATINO a răspuns:

Eu zic sa intrebi la o librarie sigur gasesti aproximativ 99%

| serby2003 a răspuns:

Hmmm...Incearca sa cauti la papetarie...
Stiu si eu tipul ala de hartie. Este mai subtire si cred ca indigo i se spune