| Ioana_Larisa_1994 a întrebat:

Poate cineva sa îmi spună ideile principale din filmul imblanzitorul de cai (the horse whisperer) va rog mult?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Recuperarea fizică și psihică a unei adolescente depinde de vindecarea calului său și de talentul unui vraci de animale. O adolescentă e rănită grav într-un accident de călărie. Fata e marcată atît fizic cât și emoțional. Calul e și el accidentat și trebuie să fie eutanasiat, dar mama lui Grace, Annie, înțelege că recuperarea fiicei sale depinde de supraviețuirea animalului. Începe să caute obsesiv tratamente alternative și descoperă un fel de șaman veterinar, un îmblânzitor de cai ale cărui metode de vindecare sunt complet neconvenționale. În ciuda rezervelor celor apropiați, Annie decide să ducă animalul și fata în Montana, acolo unde locuiește vraciul de cai pe nume Tom Booker. Annie, nervoasă și hiperactivă, își face apariția la ranch-ul lui Tom, un personaj calm, direct și gentil. Sub atingerea magică a acestuia, oamenii și animale încep să-și revină, să trăiască și să iubească. Între Annie si Tom există o intensă chimie, momentele erotice dintre ei doi fiind electrizante.

3 răspunsuri:
| MariaMonica2009627 a răspuns:

Pe cine ai mințit că știi filmu'?

| Ioana_Larisa_1994 explică (pentru MariaMonica2009627):

Nu am mințit pe nimeni dacă chiar vrei sa știi! Și cred ca ar trebui sa îți vezi de treaba ta decât sa începi sa vorbești fără nici un rost

| MariaMonica2009627 a răspuns (pentru Ioana_Larisa_1994):

Lumea din ziua de azi .......sar pe om degeaba. Auzi, Nu putem să-mi spui frumos sau vocabularul dumneavoastra nu e dezvoltat încât să întrețină un dialog cu mine? Pai ți-aș recomanda niste cărți:
-Toate acele locuri minunate" de Jennifer Niven,
-Sub aceeasi stea" de John Green(pot spune cu mâna pe inimă că e cartea mea preferată)
-Hotul de carti" de Markus Zusak
-Jurnalul unui adolescent timid" de Stephen Chbosky
-„Orase din hartie" de John Green(asta e la fel de buna precum Sub același stea pentru ca autorul are felul lui de a transmite un mesaj)
-Eleanor & Park" de Rainbow Rowell(asta-i de iubire...)
În fine, sper sa fii în state sa întreti un dialog cu o persoana mai mare decât tine.
În rest, Toate cele bune!( nu uita de recomandări, sunt super cărțile)