| cataynna a întrebat:

Buna tuturor!
Acum cativa ani (10-15 ani) era la tv un serial sf cu tineri, adolescenti, fete si baieti. Acestia călatoreau prin univers si ajungeau pe diferite planete. Stiu ca in unul dintre episoade ajunsesera pe o planeta pe care erau niste viespi foarte mari, gigantice, iar in alt episod ajunsesera pe o planeta inghetata, populata cu viermi de gheata foarte mari. Doar atat mai tin minte din acel film si as vrea sa il revad insa nu imi mai amintesc numele său. As fi foarte bucuroasa daca m-ati putea ajuta cu numele lui.
Multumesc!

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Zoom (2006) https://www.cinemagia.ro/filme/zoom-zoom-academia-supereroilor-15013/

Dacă nu e acesta, te-aș ruga să-mi zici postul TV și ora la care era transmis.

| cataynna explică (pentru floresdemayo):

Nu mai tin minte postul tv, insa era serial iar personajele nu aveau superputeri, doar aveau o nava si calatoreau prin univers

| floresdemayo a răspuns (pentru cataynna):

Cel puțin, zi-mi anul, dacă postul TV nu ti-l mai amintesti. E tot ce iti cer, dacă vrei să te ajut.

Cu insecte ar fi si Primeval: New World (2012–2013), vezi ep: "Fear of Flying" (sez1 episodul 3)

| Alverto a răspuns:

Daca este animat presupun: autobuzul magic

| raraabadboi a răspuns:

După detalii, cred că te referi la Doctor Who sau la The Sarah Jane Adventures. În Doctor Who este vorba despre un Lord al timpului, care călătorește cu nava sa Tardis prin spațiu și timp alături de companiile sale ( în general femei, mult mai tinere ) luptând împotriva extratereștrilor. În The Sarah Jane Adventures ( care este legat de serialul Doctor Who ) este vorba despre o bătrână ( care în trecut a fost și a compania Doctorului ) care luptă și ea împotriva extratereștrilor alături de niște adolescenți. Eu le recomand pe amândouă, mai ales dacă ești fan SF! O zi faină! happy