| Lala a întrebat:

As avea nevoie de ajutorul vostru cu privire la un film pe care l-am vazut acum cativa ani buni la tv, si pe care as vrea sa-l revad, dar nu-mi amintesc cum se numeste.
Actiunea, in mare, se desfasura cam in felul urmator: El, un tip casatorit, se desparte de sotie si este dat afara de la locul de munca. Se pricepea foarte bine la lucrul pe calculator, asa ca ii vine o idee. Foloseste diferite programe prin care ia tot ceea ce e mai bun din fiecare vedeta (femeie), si le amesteca in asa fel incat creeaza o femeie prototip, blonda, pe care reuseste sa o faca cunoscuta mai intai pe internet, si apoi reuseste pana sa ii si proiecteze diferite concerte, cu ajutorul unei holograme. Timpul trece si el are din ce in ce mai mult succes, castiga mai multi bani, insa riscul devine foarte mare deoarece artista creata de el are deja multi fani, iar acestia incep sa se intrebe de ce nu o pot vedea niciodata mai de aproape. Trece prntr-o adevarata aventura, insa in final este descoperit.

Va suna cunoscuta povestea? happy Daca ati vazut si voi filmul, va rog ajutati-ma! Dau fundita.

P. S: Numele filmului era dat de numele femeii prototip. Simonne sau ceva de genul.

Răspuns Câştigător
| Flori a răspuns:

Filmul se numeste "Simone". Protagonistii sunt Al Pacino si Catherine Keener.

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Imi amintesc filmul, dar chiar imi scapa titlul. Nu stii vreun actor care a jucat in filmul ala?

| NoChanceForUs a răspuns:

Imi place filmul, dar ea nu "juca" in filme?

| Lala explică:

Va multumesc happy Eu il cautasem doar asa cum imi aminteam "Simonne", si n-am gasit nimic. Merci tuturor :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah, l-am vazut de multicel:-s dar nu-mi aduc aminte numele.