Bula
| Bula a întrebat:

Poate sa ma ajute cineva cu titlul unui film mai vechi?
Filmul (o comedie mai veche) are o scena memorabila:
In districtul (Quebeck) porneste o cursa de avion low-cost, iar pasagerii trebuie sa dea din vasle pentru a face avionul sa zboare. big grin
Dau funda celui /celei care imi scrie titlul filmului (eventual si mai multe detalii, link la film etc.)!

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Singura comedie veche la care ma pot gandi este Airplane!

| Bula explică (pentru RoCkKiD):

Multumesc!
Cred ca asta a fost titlul. happy
Urmeaza sa-l gasesc undeva.winking

| RoCkKiD a răspuns (pentru Bula):

Din pacate nu pot ajuta cu linkuri ca o sa imi stearga postul, dar daca nu il hosteaza vreun site singur sansa e pe torente dubioase cu 2 seederi, ultima data cand am vrut sa vad un film de genu am asteptat 18 ore dupa el. sad

| Bula explică (pentru RoCkKiD):

Multumesc pentru ajutor!
Am incercat sa ma uit la film, am gasit trailer la filmul 1 (Airplane!)si am reusit sa ma uit si la al doilea (Airplane 2), dar din secvente mi se pare ca nu e vorba de filmul 1 (al doilea e total altceva).
(Filmul intreg am gasit urme doar pe niste site-uri si torente cu malware-uri.)

Asa ca, mai astept raspunsuri si ma interesez in continuare, poate cineva ma poate ajuta. happy