| AnimeAnnDRa a întrebat:

Buuuuun...
Cum sa zic, nu mai am idei de animeuri.
Dar nu vreau animeuri PREA lungi..Accept orice gen, dar nu vreau doar numele trantit acolo ca nu ma ajuta cu nimic, vreau sa imi spuneti mai multe [felul/o mica-mica descriere]
O sa va zic cateva animeuri pe care le-am vazut :
-Naruto [ pf.ce sa zic, merita vazut, daca inca nu l-ai vazut]
-Naruto shippuden. [tot acelasi lucru]
-Clannad [Omg,, GENIAL, cred ca l-am vazut de vreo 3 ori :d
-Clanad after story [tot acelasi lucruuu]
-Sword art online[sao] ~e foarte tare! happy
-Kaichou wa maid-sama [e super tare, e unul care merita vazut]
-Death note.[nici macar nu ma gandesc sa descriu, ideea este ca acum ma apuc sa il vad iar ]
-Nana [ nu l-am terminat, nu pentru ca nu am avut timp, ci pentru ca nu m-a impresionat la fel cum ma asteptam]
-Tonari no kaibutsu-kun [e okay..adica e scurt,dar l-am terminat, finalul e cam sec]
-Bokura ga ita-[godddd,NU,nu recomand acelora care pun suflet intr-un anime, eu nu am putut sa il termin, e prea prea trist, mai aveam cateva episoade 5-6, dar NU, nu am de gand sa il termin sau ceva.]
~~~

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

07-Ghost (Actiune, drama, supranatural, mister) - Academia Militară a Imperiului Barsburg e cunoscută pentru antrenarea elitelor ce aduc victorie imperiului. Studenţii academiei folosesc o abilitate numită "Zaiphon" pentru a lupta, în timp ce utilizarea Zaiphonului depinde de natura soldatului.
Teito Klein, student al academiei, e unul dintre cei mai promiţători soldaţi. Deşi ridiculizat de toţi pentru că e sclav fără nicio amintire a trecutului său, el are un prieten student numit Mikage. În timp ce se pregăteşte pentru examenul final, Teito descoperă un secret întunecat al trecutului său. Când încearcă să-l asasineze pe Ayanami, un înalt ofiţer ce l-a ucis pe tatăl său, eşuează, Teito e închis aşteptându-şi pedeapsa.
Dorind ce e mai bun pentru Teito, Mikage îl ajută să scape. Acesta este lăsat în urmă suportând consecinţele...
Ce se va întâmpla oare mai departe?

Baka To Test To Shoukanjuu & Baka To Test To Shoukanjuu Ni! (FOARTE amuzant, pervers, romantism) - Plasarea într-o clasă mai avansată e determinată de rezultatele testului de promovare în legătură cu tipul de clasă în mod strict. De la clasa A, care are cele mai bune facilităţi, oricine poate ajunge tocmai până la clasa F, care are mese de proastă calitate, covoare putrezite şi alte chestii degradate. Elevii pot schimba clasa concurând în Sistemul de examinare cu creaturi invocate. În acest sistem ei invocă bestii cu echivalentul notelor lor şi le folosesc pentru a concura împotriva altor clase.

Highschool DxD & Highschool DxD New (Amuzant, FOARTE pervers, supranatural, actiune) - Issei Hyodo e un licean pervers care are o singură dorinţă: să aibă propriul harem, însă e unul dintre cei mai ghinionişti băieţi. Are o întâlnire cu o fată numită Yuma care nu se dovedeşte a fi ceea ce pare, Issei ajungând să moară fără să ştie motivul. A doua zi se trezeşte cu impresia că totul a fost un vis, însă descoperă că a fost reîncarnat ca şi demon. Pe parcursul poveştii Issei este prins în lupta dintre bine şi rău, încercând să devină cât mai puternic şi trecând prin diferite situaţii care îi stabilesc locul în lumea demonilor.

Kampfer (FOARTE FOARTE FOARTE pervers, supranatural, amuzant, mister, actiune) - Senou Natsuru era un elev de liceu normal până într-o zi când se trezește transformat în fată. O jucărie de pluș, tigrul "Harakiri Tora", prinde viață și îi povestește că face parte dintre luptătorii Kampfer și trebuie să participe în dueluri cu alte fete Kampfer. Comedia este la ea acasă mai ales că la început Natsuru nu poate controla momentul în care se transformă.

Kara No Kyoukai (Drama, mister, horror, romantism, actiune, supranatural) - Ryougi Shiki este o tânără misterioasă, al cărei singur scop este înfrângerea duşmanilor şi reducerea acestora la tăcere. Aparent, Shiki nu poate fi tulburată de nimeni şi nimic, iar personalitatea sa nu poate suferi distorsiuni. Însă, dubla personalitatea iese la iveală involuntar odată cu intrarea în viaţa ei a lui Mikiya Kokutou, un coleg de şcoală, care ajunge să aibă cea mai mare încredere în ea şi o apreciază, chiar dacă firea ei este dificilă, vestimentaţia excentrică iar suspiciunea de crimă planează deasupra ei.
Totodată, Shiki reprezintă pentru căutătorul spiralei originii, Araya Souren, un element primordial în identificarea acesteia, fapt pentru care, după ce puterea lui Shiki, Ochii Mistici Perceptori ai Morţii se trezeşte la viaţă, acesta îi întinde diferite capcane, cu ajutorul unor "marionete" pline de slăbiciuni, spre a o captura şi a o folosi în scopurile proprii.
Alături de prietenul său bun, Mikiya şi şefa acestuia, Touko Aozaki, o roşcată nonconformistă, Shiki caută să rezolve misterele ce o pândesc pe ea şi prietenii săi fără a îşi încălca principiile care o ghidează.

Kore Wa Zombi Desu Ca? (Actiune, amuzant, pervers, si mai amuzant) - Povestea se învârte în jurul unui băiat de liceu pasiv, pe nume Aikawa Ayumu, care este ucis in timpul unui val de crime misterioase. Cu toate acestea, Ayumu este reînviat ca un Zombi de către Necromanta Eucliwood Hellscythe, cu care s-a împrietenit chiar înainte de a muri. Când Ayumu se trezește, el este aruncat într-o lume cu Mahou-Shoujo (fete magic echipate) și Vampiri-Ninja. Și peste toate astea, i se atribuie și treburile unei Mahou-Shoujo de către războinica magică Haruna.

Rosario + Vampire & Rosario + Vampire 2 (Amuzant, pervers, romantism) - Printr-o coincidenţă bizară, Tsukune Aono a fost admis accidental la Academia Youkai, o şcoală pentru monştrii. Chiar când credea că va fugi de acolo, o întâlneşte pe frumoasa Moka, cea care îi va schimba starea de spirit. Oricum, ea se transformă într-un vampir puternic când îi sunt date jos mătăniile de pe piept. De aici, Tsukune este prins într-o lume fantastică, el fiind singurul om din acea şcoală.

They Are My Noble Masters (Amuzant, FOARTE pervers, drama) - Din cauza unor probleme familiale, Ren Uesugi și sora sa, Mihato, fug de acasă. Când ajung la oraș își dau seama că au nevoie de slujbe și le găsesc ca servitori în casa familiei Kuonji. Stăpânele casei sunt trei domnișoare cu caractere și forme diferite care îi cer multe lucruri lui Ren, inclusiv să le servească și pe prietenele lor.

YuruYuri & YuruYuri 2 (Amuzant, pervers) - Imediat după începutul şcolii gimnaziale, Akari Akaza se alătură Clubului de Amuzament, compus doar din ea şi cele două prietene ale sale din copilărie, Kyouko Toshinou şi Yui Funami. Chinatsu Yoshikawa, colega de clasa a lui Akaza, devine şi ea un membru după ce află că Clublui de Ceai nu mai există. Clubul de Amuzament, situat în locul fostului Club de Ceai, nu are niciun scop precis, astfel că fetele pot face orice îşi doresc.

Zetman (Drama, mister, supranatural, actiune, romantism) - Există două forţe în lume: Zet, cărora le e încredinţată supravieţuirea omenirii, şi Alphas, care au ales o formă extremă a dreptăţii. Într-un anumit oraş, Jin locuieşte sub un pod cu bunicul său sărac. El poartă destinul supravieţuirii omenirii. Kouga trăieşte pe un deal şi e viitorul moştenitor al unei bogăţii uriaşe. În admiraţia sa pentru eroi, caută sensul dreptăţii. Destinul celor doi e să se întâlnească.

Ao No Exorcist (Mister, supranatural, drama, actiune) - Aceasta lume este formata din doua dimensiuni alaturate ca una, ca o oglinda. Prima este lumea in care traiesc oamenii, Assiah. Cealalta este lumea demonilor, Gheena. De obicei, o calatorie intre cele doua, si intr-adevar, orice fel de contact intre cele doua, este imposibil. Cu toate acestea, demonii pot trece in cealalta lume daca poseda sau exista in cadrul acesteia. Satana, zeul demonilor, a gasit in lumea umana un fel de substanta suficient de puternica pentru a o poseda! In acest scop el l-a conceput pe Rin Okumura, fiul sau, cu o femeie umana. Dar fiul sau va fi de acord cu planurile lui? Sau el va deveni altceva? Un exorcist?

BTOOOM! (Supranatural, mister, pervers, actiune) - BTOOOM! (Dramatic, Amuzant, Putin Pervers, Mister, Romantism) - Un numar de oameni (Aproximativ 20) Au fost prinsi pe o insula, si trebuie sa se lupte cu tot felul de bombe (Fiecare a primit la inceput la intamplare). Bombele sunt de genul: Granada, Explodeaza dupa maxim 10 secunde, Implodeaza, Bomba cu gaz otravitor, etc. Acest fel de joc, a fost preluat din jocul pe care il juca personajul princi pal, impreuna cu iubita lui din joc, o fata care si ea a fost adusa pe acea insula. La inceput ei fac echipa, cu inca un barbat de vreo 30-40 de ani, si incearca sa scape de acolo. Dar ei nu stiu ca se cunosteau in joc. Vor afla. Regula acolo este: "Ucide sau vei fi ucis", deoarece, pentru a scapa de acolo trebuie sa colectionezi 7 chip-uri, + al tau, opt, pe care le poti lua doar omorand o persoana.

C3 - CubexCursedxCurious (Amuzant, supranatural) - Yachi Haruaki e un băiat imun la blesteme. Tatăl său, Honatsu, îi trimite un instrument blestemat numit "Worse" pentru a-l desface. Într-o zi, Haruaki primeşte un cub negru de la Honhatsu. În timpul nopţii, acesta întâlneşte o fată cu părul argintiu furând pişcoturile de orez. Ea e forma umană a cubului negru, un instrument de tortură numit "Fear în Cub". Haruaki şi "Fear" luptă împreună împotriva altor instrumente "Worse" folosind al 32-lea mecanism de tortură al lui Fear.

Kiss X Sis (SUPER Pervers, amuzant) - 2 fete de liceu incearca sa isi ajute fratele vitreg, pentru a lua bacul, dar fiecare fata ii preda in modul ei. Mai pe scurt, 50% din anime e plin de Kiss-uri.

Attack On Titan (Drama, horror, fantezie, supranatural) -
Acum câteva sute de ani oamenii au fost aproape exterminaţi de către titani. Titanii sunt nişte creaturi care nu par să aibă inteligenţă, devorează fiinţele umane şi, cel mai rău, par să facă totul din plăcere. Există un singur oraş în care există supravieţuitori, iar acolo locuieşte tânărul Eren. Fiind martor la moartea mamei sale, jură că se va răzbuna pe fiecare titan.

Supernatural The Animation (Drama, miter, putin horror, supranatural) - Cei 2 frati Winchester sunt vanatori de fantome, dar nu numai atat. Mama lor a murit la nastere, ucisa de un demon, iar tatal lor si cu ei au jurat sa se razbune. Intr-o zi tatal lor a plecat din oras fara macar sa le zica, si se pare ca si iubita lui Sam Winchester a fost ucisa de acelasi demon. Cei 2 vor sa se razbune pe fiecare fantoma si fiecare demon pentru ce li s-a intamplat.

Danganronpa (Amuzant, FOARTE FOARTE MULT mister, putin horror) - Un grup mai mare de experti din lume, au fost adusi intr-o scoala, si blocati acolo de catre un ursulet de plus, care se pare ca vrea sa se distreze: Ca sa scape cineva de acolo, trebuie sa omoare un om, si nu doar atat: Sa scape fara sa fie banuit de nimeni. Cea mai mare prostie este ca sangele este roz, dar in rest este frumos.

Cam atata, sper sa te fi putut ajuta intr-un fel :) Cred ca ai dat deja funda, pentru ca mi-a luat o vreme pana cand sa scriu toate astea, dar asta e :P Uite aici un site unde poti sa vezi majoritatea anime-urilor pe care ti le-am recomandat:

http://rosub-anime-kage.info/animelist.php

Vizionare placuta! :*

| AnimeAnnDRa explică (pentru anonim_4396):

Ai vazut Amnesia? [daca da, imi poti spune parerea ta despre finalul lui big grin?]

2 răspunsuri:
| Jono a răspuns:

Ai incercat Bleach si One Piece? Bleach : Ichigo lupte supranaturale chestii dragoste... One Piece : Pirati big grin