| AnimeAnnDRa a întrebat:

Hey TPU
Am nevoie de un nou anime care sa merite vizionat.Pana acum am vazut cateva anime-uri.
~Naruto
~Naruto Shippuden
~Naruto SD
~Clannad
~Clannad after story
~Sword art online [SAO]
~Kaichou wa maid-sama
~Death note
~Bokura ga ita
~Pokemon Diamond&Pearl
~Tonari no kaibutsu-kun
~Amnesia
~High School Of The Dead
~Another
~Fairy Tail
~Mirai Nikki

Dar, nu stiu la ce sa ma mai uit, am nevoie si de o descriere[ micuta ].

Răspuns Câştigător
| Bufferia a răspuns:

Kimi ni todoke e despre o fata care din scoala generala pare ciudata in ochi oamenilor dar in liceu se indragosteste isi face prieteni etc.
sailor moon despre o fata cu puteri magice care salveaza lumea
nana -nu-mi amintesc mult l-am vazut demult
vampire knight -o fata care dintr-un liceu de vampiri care pazeste oameni si cel mai bun prieten al ei zero kiriu
vampire knight gulity - yuki afla ca este un vampir si sora mai mica a lui kaname kuran si trebuie sa se casatoreasca cu el caci asa este traditia
inuyasha -un baiat di evul mediu care e jumatate demon el se indragosteste dar iubirea lui il loveste cu o sageata si il prinde intr-un copac pentru 50 de ani pana o fata kagome se intoarce din greseala in timp din contemporan in evul mediu si il ajuta sa gaseasca parti dintr-o amuleta care l-ar putea face demon complet
dragon ball -dragon ball gt-excelente
sper ca te-am ajutat. daca vrei funda, daca nu, nu ma deranjaza mersi happy>.

19 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Here we go:
1. Dragon ball + Dragon Ball Z + Dragon Ball gt
2. Bleach
3. Death Note
4. Yu Yu Hakusho
5. Trigun
6. Fairy Tail
7. Hellsing
8. Hellsing Ultimate
9. Bakuman
10. Devil May Cry
11. Hight School Of The Dead
12. Ao No Exorcist
13. Cowboy Bebop
14. Detective Conan
15. Dragon Ball Episode of Bardock (film)
16. One Piece
17. Tengen Toppa Gurren Lagan
18. Slap Up Party: Arad Senki
19. Trigun Filmul
20. Yu yu Hakusho (filmele, toate)
21. Bleach (filmele)
22. Kaicho wa Maid-sama
23. Rosario Vampire 1 si 2.
24. Spice and Wolf 1 si 2 (Il recomand).
25. Denpa Onna To Seishun Otoko
26. Code Geass: Hanggoku No Lelouch
27. Code Geass: Hanggoku No Lelouch R2
28. Black ROck Shooter + Ova
29. Afro Samurai
30. Clannad
31. Clannad After Story
32. Angel Beats
33. Toradora
34. Mirai Nikki (Nebunesc, dar recomandat).
35. Suzumiya Haruhi No Yuutsu 1 si 2.
36. Kimi Ni Todoke 1 si 2.
37. Ultimul film Dragon Ball Z

| AnimeAnnDRa explică (pentru MenInShadow):

Mda straight face Eu cer un anime cu o descriere si tu.

| AnimeAnnDRa explică (pentru MenInShadow):

Copy+paste? Ai citit intrebarea :O?

| MenInShadow a răspuns (pentru AnimeAnnDRa):

Nu e copy + paste, este lista mea de anime vizionate, asta in primul rand, si in al doilea rand, sunt destul de sigur ca in maxim 15 secunde pe google, scriind "Descriere Hellsing ultimate" de exemplu, gaseai o descriere la unul din acele anime de mai sus -_-"

| AnimeAnnDRa explică (pentru MenInShadow):

Okay, poate e lista ta de anime'uri vizionate, dar eu voiam numele anime'ului + descriere directa aici.

| MenInShadow a răspuns (pentru AnimeAnnDRa):

De ce aici? Ti-e lene sa cauti?
Fi atenta, 15 secunde: http://rosub-anime-kage.info/anime/hellsing-ultimate/info.php
Vezi?
Poate chiar mai putin de 15 secunde, intru pe google, scriu numele anime-ului + descriere in romana, si gasesc.
In primul rand nu stiu ce nu-ti convine.
IN loc sa-ti dau 1 anime + o descriere, ti-am dat o lista intreaga de anime-uri, vazute de mine, a caror descriere o poti gasi in cateva secunde.
E ca si cum te-ai supara ca ti-am dat o lista intreaga cu metode de a face bani, dar despre care trebuie sa te documentezi, in loc de a-ti da decat o singura metoda, poate slaba, despre care ti-am dat toate detaliile.

| AnimeAnnDRa explică (pentru MenInShadow):

Nu, nu'i acelasi lucru.Banii sunt bani, anime-urile sunt anime-uri. Daca era asa cum spui tu, nu mai puneam intrebarea.Eu am vrut si parerea celor care raspund la intrebarea asta straight face

| AnimeAnnDRa explică (pentru AnimeAnnDRa):

+ nu cred ca ai citit intrebarea.Acolo am spus ce anime'uri am vazut si tu le'ai repetat!

| MenInShadow a răspuns (pentru AnimeAnnDRa):

Gresit.
Una este o descriere, pe care o gasesti oriunde, alta este o parere personala.
Tu ai cerut in intrebare o descriere, nu o parere.

| AnimeAnnDRa explică (pentru MenInShadow):

Da, poate e alta, dar tu nici una din astea nu mi le'ai dat.

| MenInShadow a răspuns (pentru AnimeAnnDRa):

Pentru ca o descriere se gaseste in 15 SECUNDE pe internet, e chiar asa greu sa cauti pe google "Death note descriere romana"?
CHIAR ASA GREU?
Gasesti un rezultat in 15 secunde MAXIM, dar lenea nu te lasa, asta e.

| AnimeAnnDRa explică (pentru MenInShadow):

happy Daca era asa..pentru ce este acest site? Uite, o iei cum vrei, da, imi era lene, dar nu imi este lene sa iti raspund la commen-tarii.Si apropo, eu voiam aici raspuns.Nu doar numele trantit aici, ca sa iau fiecare nume de anime sa vad, eu voiam sa aflu povestea happy.Nu am de ce sa ma cert.

| MenInShadow a răspuns (pentru AnimeAnnDRa):

Nici eu nu am de ce sa ma cert, dar povestea o aflai si daca stateai putin si cautai, si acest site este pentru a rezolva probleme mai serioase, sunt oameni cu probleme mai mari ca lenea ta

| AnimeAnnDRa explică (pentru MenInShadow):

A.okay, atunci de ce m'ai bagat in seama si mi'ai raspuns la intrebare laughing? Tu ai ajuns aici.

| MenInShadow a răspuns (pentru AnimeAnnDRa):

Pentru ca ai pus o intrebare.
Asa cum ai zis tu, site-ul asta asa functioneaza, pui o intrebare, fie ea proasta sau buna, si cineva iti raspunde.
Lenea te-a adus aici, si poate am raspuns la intrebarea asta in loc sa raspund la o intrebare a cuiva care chiar avea nevoie de ajutor, deci intrebarea ta POATE a luat locul unei alte intrebari la care eu sa altii ar fi putut raspunde.
Oricum ar fi, iese o singura concluzie de aici: Esti doar o copila lenesa si incapatanata.
SI inainte sa sari in sus de draci, astea doua nu sunt niste insulte, sunt doar niste constatari.
Si da, sunt un nesimtit, daca asta vrei sa spui, merci ca observi.

| AnimeAnnDRa explică (pentru MenInShadow):

Okay, o las ca tine, dar se vede ca urmaresti anime-uri, dupa calea pe o care ma iei.Macar ai recunoscut happy

| Marcian a răspuns:

O sa ma limitez la doar cateva sa nu te buimacesc:
Psihologie, filozofie - Rebuild of Evangelion (si niste faze faine de actiune), Shinsekai Yori;
Actiune, comedie - Black Lagoon, Blue Gender, Ghost In The Shell, Cowboy Bebop, Baccano - neterminat sad
Mister, horror - Monster, Shigurui.
Spar ca o sa le vizionezi, pentru ca merita happy

| ryuu a răspuns:

Hey!
Nu stii ce sa mai urmaresti? :O Sezonul de toamna a venit cu multe anime-uri noi + sezoane noi.
http://myanimelist.net/....../anime.php
Am vazut ca ai urmarit Pokemon Diamond and Pearl.
Dar primele 2 serii "Pocket Monsters"; "Advanced Generation" si ultima serie "Best Wishes", nu le-ai urmarit? De fapt "Best Wishes" e penultima, ultima este "XY". http://en.wikipedia.org/wiki/Pok%C3%A9mon_(anime)

In fine, o sa-ti fac 2 recomandari:

* "Bakuman" (3 sez) - "Akito Takagi, un student foarte bun, descoperă că Moritaka Mashiro desenează uimitor. Akito Takagi încearcă să-l convingă pe Moritaka să lucreze împreună la manga, unul având creierul şi celălalt talentul. După mai multe încercări, Takagi îl convinge pe Mashiro să i se alăture. Takagi, cu isteţimea lui, speră să devină un mangaka de mare succes, iar Mashiro, cu talentul său înnăscut, speră să se căsătorească cu o fată foarte frumoasă, pe nume Azuki Miho."

Sursa: http://royalgoofansub.net/....../index.php

* "Sakamichi no Apollon" (pentru anime-ul asta te sfatuiesc sa citesti manga-ul mai intai)- "Din cauza situaţiei financiare a tatălui său, bobocul Kaoru Nishimi se mută singur din Yokosuka în Kyushu pentru a locui cu nişte rude. Până atunci, Kaoru fusese un onorabil student care avea obiceiul să păstreze totul pentru el, dar s-a schimbat după ce l-a cunoscut pe „băiatul rău" Sentaro Kawabuchi. Datorită influenţei colegului său, Kaoru simte o atracţie către jazz şi îşi găseşte primul prieten. De asemenea, el învăţă şi cât de distractiv poate fi să cânţi ceva alături de o persoană apropiată".

Sursa anime: http://anime.kage.ro/anime/sakamichi-no-apollon/
Sursa manga(in engleza): http://mangafox.me/manga/sakamichi_no_apollon/

Vizionare placuta!

P.S. Iata lista mea de anime-uri vizionate. http://myanimelist.net/animelist/ryuu_ro
Poate gasesti ceva ce o sa-ti placa.

| danyz a răspuns:

I-am raspuns mai demult unei fete:http://www.tpu.ro/......funda-plz/ au descrie dar sunt cele pe care le vazusem pana atunci.Am vazut si altele de atunci, dar cred ca iti ajung. Sper ca te-am ajutat;)