| anonim_4396 a întrebat:

Care e top 5 anime-uri romance pe care l-ati vazut?

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

Greu, nu exista asa ceva. laughing
Just joking, eu nu am vazut asa de multe romance-uri fenomenale dar astea ar fi "de top" pentru mine (nu e-am numarat si nu au o ordine, stilul e total diferit la fiecare, in functie de gen/-uri):

Spice and Wolf (fantasy, supernatural, putin ecchi dar matur intr-un mod dragut)
Akagami no Shirayuki-hime / Snow White with Red Hair (tot fantasy, matur mai calm, mai cuminte asa, nu are ecchi, e mai comic)
Mirai Nikki / Future Diary (horror, drama, romance la extrem)
STEINS; GATE (sci-fi, comedie, apoi romance la sfarsit si mult, tot OVA de dupa anime care e un film e plin aproape doar cu romance, dar e multa drama si comedie pana atunci)
Kyoukai no Kanata (fantezist, supranatural, actiune cat de cat, calitate video buna, stil frumos rau dar e mega siropos).

Ar fi si Highschool DXD care daca poti sa treci peste faptul ca e 90% ecchi, e minunat laughing

2 răspunsuri:
| SECRET33 a răspuns:

5. Soul Eater
4. One Piece
3. Blood+
2. Naruto/Naruto Shippuden
1. Bleach