| SilentRain a întrebat:

Care este filmul tau de groază preferat?

13 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Silent Hill

| Raven a răspuns:

Când zic ''preferat'' mă gândesc la ceva pe care să-l văd again and again...nu prea se potrivește cu filmele de groază, nu? Doar dacă nu cumva e vreo comedie horror, gen The Frighteners (1996).
Fiindcă, în general, un film horror eficient îți rămâne în creieri și 20 de ani după ce l-ai văzut. Aici se încadrează unul singur, pe care nici că mai simt nevoia să-l revăd vreodată-Cannibal Holocaust (1980)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Inregistrările video din Parlament.

| faramatania a răspuns:

The Possession Of Hannah Grace (2018)

| Catrice a răspuns:

'Amintiri din ultimii mei 20 ani'... cel mai de groaza film.

| Sindbad a răspuns (pentru Catrice):

Va' sa zica, esti de groaza happy? Nu-i nimic, macar nu esti Loredana Gro(a)za big grin

| Sn4k3 a răspuns:

The Conjuring sau Wrong Turn

| LupusDei1993 a răspuns:

Hellraiser.

| IonutCG90 a răspuns:

~Sunt mai multe, unul ar fi The Hills Have Eyes.

| Sindbad a răspuns:

Realitatea contemporana...doar ca deocamdata este thriller psihodelic

| Jeonghyeo a răspuns:

Saw

| Yunnochan a răspuns:

Nu pot să aleg un singur film horror, dar cel mai mult îmi plac acestea:
The Exorcist, The Shrine, Evil Dead, Shutter, Split, Mother, The Ring 1, 2 și 3.