| aly1D a întrebat:

Care este filmul vostru preferat? Dar citatul favorit din film?

21 răspunsuri:
| SHINeeTaemin a răspuns:

Kill me heal me- e foarte amuzant.El sufera de o boala are mai multe personalitati
https://www.youtube.com/watch?v=oZLBj-FCMTw
https://www.youtube.com/watch?v=NBHfjOaCOls
https://www.youtube.com/watch?v=aGBHo-qcsXE
Replica : 7 ianuarie 2015 la 10:00 ora in care m-am indragostit de tine

*Este chiar la inceputul video-ului.

| T0T a răspuns:

Filmul meu preferat: " As above, so below"
Citatul care se găsește scris la intrarea în infern:"Abandon all hope ye who enter here"

| LoveSleep a răspuns:

The Shawshank Redemption.(Închisoarea îngerilor)
Cea mai amuzantă e faza următoare:
Grăsanul: Nu ar trebui să fiu aici! Vreau acasă! Vreau la mama!
Alt prizonier: Am avut-o pe maică-ta, nu era aşa grozavă!

Citat: "Acolo vreau să-mi petrec restul vieţii. Într-un loc cald, fără amintiri."

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Alta faza tare e cand vine gardianul injurand si unul din prizonieri spune " a injurat, il voi spune directorului "
gardianul "" ii vei spune cu un baston indesat in fund". rolling on the floor mori nu alta

| Doub a răspuns:

"Pe aripile vantului".
" În faţa primejdiei şi a morţii, dragostea e de două ori mai dulce, plină fiind de o stranie exaltare..."

| Dariusuu a răspuns:

SHUTER ISLAND

Replica : Mai bine să mori ca un om bun decât să trăieşti ca un monstru.

| Sociopat a răspuns:

In momentul asta, Se7en

din Silence of the Lambs - "it rubs the lotion on its skin or else it gets the hose again."
https://www.youtube.com/watch?v=WCSZfmbFJyQ

| MaliciousDeath a răspuns:

Unul dintre ele este A clockwork Orange.
"I was calm on the outside, but thinking all the time."
" It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A walk to remember.

"Daca iti spun va trebui sa te omor."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Godfather

"i will make him an offer he can't refuse"

| DjNick112 a răspuns:

Cel mai tare serial este Hawaii Five-0, iar cea mai tare replica este "STOP! Don't move" - un film cu polititi

| danutzz008 a răspuns:

"I’m going to make him an offer he can’t refuse. / Îi voi face o propunere pe care nu va putea să o refuze." – The Godfather (1979)

| anonim_4396 a răspuns (pentru danutzz008):

Poate 72 amice

| danutzz008 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, e din 72....am citat din memorie.

| alyeualy a răspuns:

The perks of being a wallflower:"And in that moment, i swer we were infinite"

| aly1D explică:

Da. La replica ma refeream.

| RoxyRosa a răspuns:

Cum adică citat?

| DjNick112 a răspuns (pentru RoxyRosa):

Cred ca se refera la replica

| DjNick112 a răspuns (pentru RoxyRosa):

Cel mai tare serial este Hawaii Five-0, iar cea mai tare replica este "STOP! Don't move"

| Unicorn20 a răspuns:

Din Divergent!
Tris:Cum te cheamă?
Patru:Eu sunt Patru.
Tristongueatru? De ce, unu si doi erau deja luate?