| KoreaJapan a întrebat:

Care este personajul vostru favorit din jumong(cu exceptia lui jumong si soseono) si de ce? Dar care este personajul cel mai urat de voi? Si ce parere aveti despre amuzantul cuplu Hiebbo(sau ceva asemanator) si,, baiatul-fata"? rolling on the floorlaughingrolling on the floorlaughing

Răspuns Câştigător
| SophieLoVeKorea a răspuns:

Pai...personajul meu preferat este Jumong dar si Sosono dar daca ai zis in afara de ei atunci este Mari deoarece este frumos(logic)joaca extrem de bine, este intelept, se lupta foarte bine si tace atunci cand trebuie.Personajul cel mai urat de mine este Seollanx( si Yesoya dar mai mult Seollan.Nu imi place de Seollan ca se crede prea desteapta si vrea numai sa omoare si are si intentii ascunse.Iar de Yesoya nu imi place pentru ca s-a bagat in viata lui Jumong cand acolo clar ca era locul lui Sosono(cred ca asta ma enervat cel mai mult la serial).Si parerea mea despre acel cuplu este ca e foarte amuzant mai ales cand sa intalnesc sau cand Oiy si Mari isi bat joc de Hyebbolaughing.

P.S. Imi mai place si de Sayong(baiatul-fata) ca e super simpatic si frumos desi imi placea mai mult de el cand avea parul desprinslaughing.
Funda?puppy dog eyes

| MissVamp a răspuns (pentru SophieLoVeKorea):

La fel m-a enervat si pe mine yesoya a intrat fix in viata lui jumong, si ia mai adus si un copil, cand stia ca acolo nu era locul ei!

| MissVamp a răspuns (pentru SophieLoVeKorea):

Cel mai tare personaj dupa jumong si soseno mi s-a parut... thinking cred c-a fost haemousu, desi a aparut in putine episoade, experientele lui au fost traumatizate.A dat dovada de curaj si loialitate fata de vechiul joseon, si fata de refugiati! e al doilea cel mai dragut personaj.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie doar Jumong imi place, e super dragut!

| Evelyna_8584 a răspuns:

Da logic pe Jumong si pe Soseono ii ador dar mie mi-a placut de daesoh iar pers care o urasc cel mai mult este Yesoya... daca nu aparea in serial era perfect o urasc n-am ce zice, mie imi place mult de Sayong chiar e dragut...

| 88All4U88 a răspuns:

Nu e un cuplu eu cred ca sunt frati.

| ralu_5540 a răspuns:

Iaca la soseono nu m-ati nimerit, m-a enervat pe toata perioada serialului, daca nu era ea, filmeu era inainte serialului giuvaerul palatului, dar asa...prea au incercat sa faca din ea marea razboinica, si dupa parerea mea, nu le-a iesit
Mi-a placut de yesoya, frumoasa, buna la suflet, si-ar fi dat si viata pentru fiul ei si Jumong, cum sa nu imi placa de ea, o mama extraordinara
Sayong mi-a mai placut, dar asta pentru ca am o slabiciune pentru el, dupa ce am vazut Dong yi, dar a fost foarte mauzant uneori si in Jumong, aaaaa si youngpo, ca ma facea sa rad cu stupizeniile lui
Nu mi-a placut de Seollan, la cat rau i-a facut yesoyei, Yuri, Yuwha

| Jumong_9596 a răspuns:

Cum sa nu iti placa de YeSoya? Plus ca nu ea a venit in viata lui Jumong el doar a salvato si tot el a intrebat-o daca vrea sa se casatoreasca cu el plus ca are un fiu destul de dragut si talentat in artele martiale. la preferinte sunt de acord cu tine iar mia nu-mi place de:Lordul Budekbul(sau cum il cheama) regina daesoh youngpo.armata han, de tatal lui seollan seollan si ...cred ca mai sunt dar nu pot sa imi aduc aminte toate pers. mersi pup by3