| TOOL a întrebat:

Care sunt actori vostri favoriti? faceti un top 10 si argumentati decizia luata. Funda celui mai interesant raspuns. De exemplu top'ul meu este asa:
1 Jason Statham ( un actor genial, care pe mine m-a inpresionat de cand a jucat in "Snach unde dai si unde crapa")
2 Jim Carrey ( dupa mine cel mai bun actor de comedie care exista, cand l-am vzt prima data in Liar, Liar m-am atasat instant de el, apoi cand l-am vazut in comedii ca : Dumnezeu pentru o zi sau Yes Man l-am pus in top-ul meu)
3 Rob Schneider ( Primul film in care l-am vazut a fost "un gigolo de 2 bani " si mi s-a parut un actor capabil, dar cand l-am vazut in the Benchwarmers, am inceput sa caut toate filmele lui, apoi am vazut Big Stan, si cred ca este cel mai reusit film al lui )
4Ben Stiller(un actor incredibil, cand l-am vazut in the watch mi-am facut o parere buna despre el, si astept sa mai scoata filme in genul "The Watch" sau "along came polly")
5 Eddy Murphy( L-as fi pus pe 3 sau 4 daca nu ar fi scos " gradinita lui taticu", in rest nici un repros, un actor de t stele, mi-a placut cum a jucat in meet Dave sau in Norbit)
6 Adam Sandler ( acest actor imi este destul de drag dupa ce l-am vazut in Big Daddy sau Little Nicky, insa m-a dezamagit cu oribilitati ca Grown Ups (2, ca in 1 joaca bine) si 50 first dates)
7 John Travolta ( nu sunt multe de spus despre acest actor, joaca bine si in comedii gen :Wild Hogs, Old dogs, si de asemenea joaca bine si in filme de actiune gen : Face Off)
8 Mark Wahlber ( un actor de adreptul genial filmul " The Big hit " mi-a deschis ochii catre filme lui, si poate juca si comedie (Ted) si sper sa-l vad in cat mai multe filme)
9 Steve Carell ( nu sunt prea multe de spus despre el mi-a placut cum a jucat in Anchorman, sau in The incredible burt wonderstone)
10 Christopher Walken ( un actor cu o varsta, dar un actor de nota 10, imi pare rau ca nu l-am urcat mai sus in top, dar si asa top-ul este foarte aglomerat )
Si ceilalti actori geniali pe care nu i-am enumerat :Martin Lawrence, Will Smith, Eugene Levy, Johnny Dep, Owen Wilson, Bruce Willis, Van Dam, Chuck Norris, Chris Rock, Vin Diesel...
Deci funda celui mai bun top 10!

Răspuns Câştigător
| iEatYouAlive a răspuns:

1 Mark Wahlber ( actorul care pur si simplu mi-a ajuns la inima inca de la filmul " Jurnalul unei vedete porno ", apoi cand am vazut The Big Hit, l-am bagat in top'ul meu, apoi in The Italian Job, genial alaturi de Jason Statham si-a jucat bine rolul, si are multe filme care impresioneaza : TeD, Pain & Gain )
2 Brad Pitt ( primul film care l-am vazut cu el a fost " Snach unde dai si unde crapa, si m-am indragostit de el, cand juca rolul acelui tzigan iubitor de mama, si dupa m-a impresionat foarte tare in filmul " Strania poveste a lui Benjamin Button" un film de oscar genial ti-l recomand, apoi a pus cireasa de pe tort cu filmul World War Z un film genial)
3 Jason Statham ( Da imi place si Jason Statham, m-a dezamagit in filme ca : The Call sau Warr, probabil ca rolurile tampite erau de vina, in rest nimic de reprosat un actor de 5 stele)
4 Anthony Hopkins ( am ajuns si la el, un actor bun, mi-a placut foarte mult cum a jucat in hannibal, dar in rest cam nimic de la acest actor)
5 Jim Carrey ( Deci am vazut multe filme, iar Jim Carrey mi se pare cel mai bun comediant la ora actuala, dupa capodopere ca : Me, myself & Irene, Liar Liar, Dumnezeu pentru o zi sau Mr Poppers Penguins )
6 Christopher Walken ( Un actor genial dupa ce l-am vazut in Stan up Guys m-am indragostit de el )
7 Steve Carell ( sunt atat de multe de spus despre acest actor si asa putine cuvinte in lume, cand l-am vazut in Anchorman, sau in virgin la 40 de ani, mi-am dat seama ca este un actor de nota 10, dar cand a filmat "The incredible burt wonderstone, am decis sa-l pun in top-ul meu)
8 Will Ferrell ( un actor de calitate m-a convins inca de la filmul Old School, ca are ceva talent actoricesc, si cand l-am vazut in the camapign, a fost genial)
9 Jet Li ( imi pare foarte rau ca acest actor este pe locul 9 in top-ul meu dar sunt numai actori cu potential in el, imi place de el, un actor bun are potentiat ne-a aratat-o in War, Unleashed, The One )
10 Sacha Baron Cohen ( da multi il critica ca fiind un actor tampit, netalentat, dar mie-mi place cum isi bate el banana de toate criticile care i se aduc, deci respectul meu, mi-a placut de el in filme ca Ali G Bling Bling, Ali G indahouse, DA Ali G Show, Dictatorul, si sper sa-l mai vad in filme facute de americani)

6 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Sean Penn
Johnny Depp
Leonardo DiCaprio
Brad Pitt
Viggo Mortensen
Mark Wahlberg
Ian McKellen
Robert Downey Jr.
Matt Damon
Gary Oldman
Edward Norton
Heath Ledger
Christoph Waltz
Russell Crowe

Am scris 4 actori în plus, sunt conştientă de asta.
Nu-l lua drept un top, ci consideră-mi răspunsul o listă cu actorii preferaţi.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Cred că e greu, foarte greu să stabilesc un top 10, dar în linii mari îmi plac mult următorii:
1. Marlon Brando, mai ales cu interpretarea fantastică din A Streetcar Named Desire. Un actor cu atât stil şi atâta carismă să interpreteze atât de bine un ţărănoi... Aşa da.
2. Ralph Fiennes. Niciodată nu m-am gândit la un motiv anume pentru care-l apreciez atât de mult pe omul ăsta. Are un farmec personal şi se vede că pune suflet în orice rol pe care-l joacă.
3. Jack Nicholson. Mi se pare un om atât de unic şi atât de dedicat meseriei. Nu e un bărbat frumos, dar doamne ce carismă are.
4. Robert De Niro. E ameţitor de bun. Rolul din Taxi Driver m-a marcat şi m-a frământat mult timp.
5. Al Pacino. Cred că Pacino trebuia pus ceva mai sus, dar nu ştiu unde, deci prefer să-l las aici. Îmi place de el pentru că pare un adolescent debusolat în majoritatea filmelor sale, are o privire atât de inocentă...
6. Christian Bale. Nu am văzut multe filme în care joacă omul ăsta, dar e imposibil să nu-ţi placă, chiar şi dacă-l vezi în cel mai stupid film. E o apariţie de senzaţie.
7. James Stewart. Din nou, l-am văzut în puţine filme, dar îmi place nota de eleganţă şi de intelectualitate pe care o adaugă personajelor sale.
8. Mads Mikkelsen. Mi-a plăcut în Hannibal, l-am adorat în The Hunt. Nu ştiu dacă e contribuţia lui sau doar ideea filmului, dar am plâns la filmul ăla şi nu regret deloc.
9. Clint Eastwood. Un mare om, actor, regizor. Clasic, extrem de carismatic şi profesionist.
10. Brad Pitt. Omul ăsta e o plăcere vinovată. A început să-mi placă recent, dar se vede că ştie ce să facă. Ca să nu mai zic de femeia de lângă el şi personalitatea lui, ca om şi ca actor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Robert Pattinson
2. Cagatay Ulusoy
3. Murat Yildirm
4. Brendan Fraser
5. Lasse Valdal
6. Logan Lerman
7. Leonardo DiCaprio (pe vremea când era tânăr)
8. Kristen Stewart
9. Hazal Kaya
10. Naomi Watts

Îmi place pur și simplu felul în care joacă, nu știu ce explicații aș putea să dau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 Anthony Hopkins, multe filme bune dintre care, Hannibal, Instinct si numero uno Tacerea mieilor

2.Marlon Brando nu am vazut multe filme cu el, dar pentru The godfather, capodopera

3.Denzel Washington doamne cred ca la asta am vazut majortatea filmelor pe primul e Man on fire, nu e cel mai bun al film al lui dar pentru mine e pe 1, mai sunt The Book of Eli, American Gangster asta e pe 2 cu siguranta pentru mine, Deja Vu, The Hurricane

4 Gary Oldman, pentru Batman cele 3, pentru harry potter, Air Force One si Léon

5, Hugh Laurie, din House MD asta da actor ce mai trebuie zis.

6, Will Smith pentru I am legend, Hankcok (nu mai stiu cum se scrie laughing ), I, robot, Wild wild west,(chiar mi-a placut, avand in vedere ca nu imi plac western)

7 John Travolta, pentru Basic 2003, doamne ce mai placut filmul ala, face off si swordfish

8 Robert Downey Jr. imi place cum joaca iron man dar mai ales pentru rolul Sherlock Holmes, abia astep partea a 3

si restul nu mai in vin acum in minte, oricum am vazut mult aici ca puneti actori de actiunea, degeaba daca nu stie sa interpreteze si roluri de drama si altele, degeaba e el numai "tuff guy", parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Anthony Hopkins - un actor desavarsit.
2. Fran Drescher - Atat in "The Nanny" cat si in "The Beatician and the beast" - Fran este... originala si isi interpreteaza rolul superb!
3. Louis de Funes - isi interpreteaza rolul cu daruire in toate filmele. Un om remarcabil.
4. Leonardo DiCaprio - de asemenea, isi interpreteaza rolurile foarte bine, multe dintre ele fiind destul de dificile.
5. Robin Williams - a avut multe roluri grele, spre exemplu filmul "Jack" sau "Hook"
6. Jet Li - desi poate ca multi spuneti ca mai mult stie sa se lupte - ceea ce este adevarat - el mai poate interpreta si rolul unui om sensibil, spre exemplu "Unleashed".
7. Alan Alda - l-am pus in acest top datorita rolului sau (Hawkeye Benjamin Pierce) din "M.A.S.H." - isi interpreteaza rolul minunat.
8. Leslie Nielsen - desi e batran, adevarat, cu totii ne amintim de rolurile sale comice si irrezistibile.
9. Jack Nicholson - poate trebuia sa il pun mai sus in top... in fine! Filmele in care el e personajul principal sunt aparte. Sa nu uitam de faimosul film "The Shinning", sau de comediile sale "As Good as it gets", "Something's gotta give", precum si drama "The Bucket List".
10. Jhonny Depp - nu sunt o admiratoare a sa, dar omul acesta, cate roluri total diferite a trebuit sa interpreteze... chiar nu i-a fost usor.

(Imi cer scuze pentru repetitia "rol", dar... asta e.)
Ar mai fi trebuit sa scriu in top si despre Morgan Freeman, Halle Barry chiar, Sylvester Stallone, Cher, Jason Statham, Gary Oldman, Winona Ryder, Keanu Reeves, Jim Carey si multi altii... Sunt multi, nu mi-au venit toti in minte pentru a face o selectie, poate, mai buna decat cea de sus.

| userul7200 a răspuns:

1. Jim Carrey
2. Jim Carrey
3. Jim Carrey
4. Jim Carrey
5. Jim Carrey
6. Jim Carrey
7. Jim Carrey
8. Jim Carrey
9. Jim Carrey
10. Jim Carrey

Vrei top 100? Ca am mai multe... big grin