| T0T a întrebat:

Care vi s-au părut cele mai bune 2 sezoane din serialul American Horror Story?

Răspuns Câştigător
| Jimtheghost a răspuns:

Murder House si Coven. Ar urma Asylum si Roanoke care sunt destul de bune.

| T0T explică (pentru Jimtheghost):

Mie Coven mi s-a părut cam blând, mai mult de Disney.

| T0T explică (pentru T0T):

Azi am terminat și eu Roanoke, mi s-a părut extrem de bun, la nivelul lui Asylum și culmea ironiei e că se și leagă între ele. Pentru mine astea sunt cele mai bune.

| Jimtheghost a răspuns (pentru T0T):

Nu trebuie sa fie neaparat infricosator ca sa fie bun. Eu cred ca mai mult conteaza povestea din spate, nu neaparat daca ma "sperii" uitandu-ma la el. Roanoke e bunicel, nu l-am terminat inca pentru ca nu ma atrage foarte mult.

| T0T explică (pentru Jimtheghost):

Faza e că nici povestea nu prea m-a impresionat.
În fine, la ce episod ești în Roanoke?

| Jimtheghost a răspuns (pentru T0T):

Meh, eu zic ca a fost ok ca sunet de fundal laughing La 6.

| T0T explică (pentru Jimtheghost):

La 6 începe să fie calumea. Nu știu dacă ai văzut dar actorii și persoanele pe care i-au jucat o să urmeze să locuiască în casă.

| T0T explică (pentru Jimtheghost):

Fundalul într-adevăr, genial la Coven dar și opening-ul, poate cel mai bun.

| Jimtheghost a răspuns (pentru T0T):

Cum am zis, devenea un pic ridicol si de asta am renuntat sa ma mai uit, dar poate ma apuc iar de el. Am adormit in timpul episodului 4, deci chiar nu stiu daca ii mai acord vreo sansa laughing

| T0T explică (pentru Jimtheghost):

Crede-mă și eu mi-am zis până la episodul 5 că e încă un sezon slab însă pe mine unul m-a atras mult după episodul 5. Mi s-a părut ceva original.

| T0T explică (pentru T0T):

Și de acolo începe parcă să fie mult mai dur.

| Jimtheghost a răspuns (pentru T0T):

Deci poate il termin maine. Sper sa fie cum spui tu pentru ca altfel o sa-mi irosesc o duminica intreaga laughing

| T0T explică (pentru Jimtheghost):

Mie unul mi-a plăcut. Ieri eram la episodul 5 și azi l-am terminat. Oricum are doar 10 episoade, se termină repede. Acum e și o chestiune de gusturi.

| T0T explică (pentru Jimtheghost):

O să vezi și de ce spun că se leagă de Asylum asta dacă îți dai seama. Eu din prima mi-am cam dat când a zis aia o chestie înainte să își zică numele, o să vezi. Asta e în ultimul episod oricum.

| Jimtheghost a răspuns (pentru T0T):

Atunci il continui maine, si asa nu am altceva mai bun de facut. Mai urmaresti si alte seriale de genul?

| T0T explică (pentru Jimtheghost):

De genul horror nu mai știu. Eu în momentul ăsta mă mai uit la Lucifer, nu mai are mult de asemenea și alaltăieri am terminat Young Pope. Dacă ai și tu niște recomandări poți să îmi spui. Oricum pot zice că lunile astea Young Pope și sezonul ăsta din AHS m-au atras cel mai mult. Vreau să încep Vikings și mai voiam să încep IZombie dar ăsta nu prea cred că merită. De asemenea aștept să se termine sezonul ăsta din Supernatural și o să mă uit că oricum până la ăsta am văzut toate sezoanele.

| Jimtheghost a răspuns (pentru T0T):

Voiam sa-ti zic de Supernatural laughing Si eu ma uit la Luci. Ai mai putea incerca si Frequency, Eyewitness, Stranger things, Constantine, Preacher, Sherlock, Suits, Daredevil, Lie to me, Mr. Robot, Black Mirror, Agents of S.H.I.E.L.D., Gotham, Westworld, Sense8 si Wayward Pines. Sunt la zi cu toate. laughing

| T0T explică (pentru Jimtheghost):

Am văzut Constantine, e bun și filmul de asemenea o să apară un Constantine 2 ca film, cel puțin așa am auzit. Oricum merci de recomandări.

| T0T explică (pentru T0T):

Păcat că deocamdată serialul Constantine e mort și nu se prea mai poate să existe un sezon 2.

| Jimtheghost a răspuns (pentru T0T):

Stranger things si Mr Robot sunt geniale. La fel si Black Mirror si Sense8, dar astea din urma sunt mai mult pentru publicul trecut de 16 ani. La fel si Eyewitness.

| T0T explică (pentru Jimtheghost):

Poți să îmi spui câteva lucruri despre ele?

| Jimtheghost a răspuns (pentru T0T):

Stranger things are loc in anii 80, in Hawkins, Indiana, de unde dispare un baiat. Prietenii lui il cauta impreuna cu politia locala, iar lucrurile se schimba cand apare El (o sa vezi de ce daca te uiti) Ma rog, urmeaza investigatii, o agentie guvernamentala care vrea sa musamalizeze disparitia si un monstru din alta lume.
Mr. Robot se petrece in jurul lui Elliot care e un geniu in IT si lucreaza ca inginer la o companie de securitate cibernetica si care sufera de depresie si anxistate sociala, ambele intr-o forma foarte severa. Plot twist-urile sunt geniale, si pregateste-te pentru multa drama.
Black Mirror mi s-a parut are dubios prima oara dar e briliant. Serialul are niste intorsaturi foarte intunecate si destul de socante care bineinteles sunt legate de societatea moderna. Satira din el e aur pur. Fiecare episod are actori diferiti, lumi diferite, realitati diferite. E superb.
Sense8 e despre 8 persoane din parti diferite ale Planetei care devin la un momen dat constiente ca sunt legate intre ele: "sensates", adica oameni care sunt conectati mental si emotional. Foarte bine facut, are teme diverse, de la religie si identitate la politica si orientarea sexuala. De asta am zis ca nu e chiar pentru toata lumea.
Eyewitness, la fel ca si Sense8 are de-a face cu orientarea deci daca nu agreezi subiectul, mai bine nu te uiti. Phillip si Lukas sunt martori la o crima, dar pentru ca sunt ingrijorati ca relatia lor o sa iasa la iveala aleg sa nu spuna nimanui iar astfel o gramada de lume moare si multa multa alta drama. laughing

| T0T explică (pentru Jimtheghost):

Mulțumesc!

| Jimtheghost a răspuns (pentru T0T):

Sa traiesti big grin

26 răspunsuri:
| MCRgurl a răspuns:

Coven si Asylum