| whatever a întrebat:

Cartile din seria Twilight sunt la fel ca filmele sau difera actiunea?

Răspuns Câştigător
| mariacris98 a răspuns:

Sunt niste diferente intre carte si film. De exemplu in "Twilight", cand se saruta Bella cu Edward, in film se saruta in camera Bellei, dar in carte se saruta in poiana. A doua carte" Twilight Saga New Moon" este cea mai apropiata de film, are doar putine diferente. "Twilight Saga Eclipse" are mai multe diferente. De exemplu, cand ii povesteste Rosalie Bellei povestea ei se intampla in camera lui Edward, unde Bella este tinuta de Alice pentru ca asa i-a spus Edward. Si ultima carte "Twilight Saga Breaking Dawn" nu este chiar asa de diferita, dar este mai detaliata. In concluzie nu sunt foarte mari diferente intre filme si carti.

4 răspunsuri:
| LostHappiness a răspuns:

In carte e ceva mai detaliat. happy In film se sare peste niste faze importante dupa parerea mea, iar unele secvente sunt modificate. happy

| anutza97 a răspuns:

Pai eu am citit toate cartile au fost superbe momentele culminate...m au tinut mereu cu cartea in mana trebuia sa aflu ce se intampla in carte aveai toate detaliile era super parca erai acolo in timpul actiunii...dar in film au fost multe secvente taiate precum niste replici amuzante sau mai multe pentru ca totusi nu am cum sa faca un film de 5 6 ore ca sa surprinda tot sper ca te am ajutatwinking daca nu ai citit cartile ti le recomand cu mare bucurie:X

| Lur656i a răspuns:

Sunt la fel. vreau funda :d

| asd3asd a răspuns:

In carte nu-ti arata cum rupe patu cand o babardeste