| bianca a întrebat:

Cartile "Jurnalele vampirilor" sunt acelasi lucru ca si filmul?
Spre exemplu primele 2 carti reprezinta primele 2 sezoane ale serialului?
Care e ordinea cartilor?
Voi le-ai citit?
Dau funda + voturi!

Răspuns Câştigător
| alessa a răspuns:

Cartile sunt total diferite de film.in carte elena are o sora mai mica, traieste in fell's church, caroline e mai mult o rivala decat prietena, si mai este o fata meredith bff cu elena etc etc.mie mi se pare ca filmul este mult mai bun.cartile sunt cam plictisitoare

1.trezirea 2.lupta 3. furia 4.reuniunea 5.intoarcerea:caderea noptii

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Buna!
da,le-am citit(doar 2 din ele) si sunt COMPLET diferite de film

| Deutsa56 a răspuns:

Da am citit si sunt foarte multe diferente.Te sfatuiesc sa nu citescti cartile in timp ce te uiti la film pentru ca nu o sa intelegi mai nimic.
1Trezirea
2Lupta
3Furia
4Reuniunea
5Intoarcerea:Caderea noptii
Mai sunt si altele dar inca nu au aparut in lb romana.big grin

| AndreeaCrys a răspuns:

Eu m-am uitat doar la serial cartile nu le-am citit.Dar de exemplu Gossip Girl m-am uitat la serial si am citit cartile si sunt foarte multe diferente aproape nu recunosti personajele din serial.Cred ca e la fel oricum e mai interesanta cartea de obicei.

| Badly94 a răspuns:

Cartile sunt diferite mult acum am inceput si eu sa le cite de la colega, am intrebat-o pe ea fix aceasta intrebare si a spus ca sunt diferite. Mia mai zis ca mai intii trebuia sa citec cartile ca sa le intelg pentru ca acum imaginatia o va da in bara de aia acum citesc si celalte volume inainte de aparitia lor.
1Trezirea
2Lupta
3Furia
4Reuniunea
5Intoarcera:Caderea noptii
citestele cit mai rapidbig grin

| AlleAlecsandra a răspuns:

Buna. Cartile sunt putin asemanatoare cu serialele filmului. Din cate am citit eu (daca sti, a venit un numar cu revista BRAVO! o carte cu,, Jurnalele vampirilor : Jurnalele lui Stefan - Inceputurile" ), iar acolo se povesteste despre viata lui Stefan, cum a intalnit-o pe Kathrine si cum a devenit vampir. Ca sa te lamuresc pe scurt, Povesteste ceva legat de dinafara filmului, ceva ce nu este in film, mai exact, viata lui dinainte de a deveni vampir. Sper ca ti-am fost de folos :*