| c069751231 a întrebat:

Caut un film dar nu îi cunosc denumirea.Din câte îmi amintesc este vorba despre o femeie care era obligata de parintii ei sa se casatoreasca cu un barbat deși nu îl iubea, însă el sa îndrăgostit de ea. Ea deoarece nu îl iubea l-a înșelat și el a aflat. Și din câte îmi amintesc ( nu sunt sigura) ea se îndrăgostește cu timpul de el. Ajutați-mă va rog...

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu cunosc postul TV, dacă era un post românesc, îmi făceam timp și te ajutam cu plăcere.
Să știi că ar mai exista un film care corespunde descrierii tale, fiindcă tot mi-ai amintit de holeră. O ultimă speranță...
Deci, vezi... The Painted Veil (2006)
http://www.cinemarx.ro/filme/The-Painted-Veil-Valul-pictat-2423.html
https://www.youtube.com/watch?v=1oevR8c35Qk

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Era film indian? Eu știu unul identic cu descrierea ta, dar așa cum am spus, e film indian. Dacă îți trebuie îți voi da linkul...

| c069751231 explică (pentru floresdemayo):

Nu, nu era indian.dar Mulțumesc oricum

| floresdemayo a răspuns (pentru c069751231):

Mi-am mai amintit un titlu:
The Magic of Ordinary Days (2005)
http://www.cinemarx.ro/......86156.html

| c069751231 explică (pentru floresdemayo):

Merci și de acest răspuns. ..Este un film interesant însă nu este acel pe care îl caut.

| floresdemayo a răspuns (pentru c069751231):

Nu ai menționat dacă era film medieval, modern, ori stilul anilor 80. Poate m-ar fi ajutat și aceste detalii, chiar dacă par nesemnificative.
Ori, dacă l-ai vizionat la TV. Amintește-ți cu exactitate anul, luna si postul TV, unde a fost transmis, chiar dacă a fost cu zece ani în urmă.

| c069751231 explică (pentru floresdemayo):

L-am privit acum 3-4 ani în urma la un post TV și anume "Jurnal TV" (post din R.M). Era în stilul anilor'80. Îmi mai amintesc ca ei au plecat intr-o țară și el s-a îmbolnăvit de o boala, dacă nu mă greșesc holeră sau ceva asemănător, însă s-a tratat. Sper sa te ajute aceste detalii și tu la rândul tău sa mă ajuți pe mine

| floresdemayo a răspuns (pentru c069751231):

Nu cunosc postul TV, dacă era un post românesc, îmi făceam timp și te ajutam cu plăcere.
Să știi că ar mai exista un film care corespunde descrierii tale, fiindcă tot mi-ai amintit de holeră. O ultimă speranță...
Deci, vezi... The Painted Veil (2006)
http://www.cinemarx.ro/filme/The-Painted-Veil-Valul-pictat-2423.html
https://www.youtube.com/watch?v=1oevR8c35Qk

| c069751231 explică:

Da...Acest film îl căutam..Mulțumesc foarte mult...