| mihaela04 a întrebat:

Caut un film de o vesnicie si nu reusesc sa il gasesc. este vorba despre un batran milionar care promite sa-i lase averea acelei rude care ii arata ca il iubeste. atunci, toate rudele sale incep sa il viziteze si sa ii faca tot felul de surprize. deloc convins, batranul face o farsa, anuntandu-si rudele ca are datorii mai mari decat averea sa.atunci toata lumea il paraseste si doar un nepot vine dupa el la azil(batranul a mers destul de departe cu farsa) si il ia de acolo...in final toata lumea afla ca averea batranului era una consistenta si ca datoriile nu existau. va rog, daca aveti idee cum se numeste filmul, spuneti-mi si mie. dau fundita...multumesc

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Cred că e Greedy(1994)-Rapacii, cu Kirk Douglas şi Michael J Fox, vezi trailer http://www.youtube.com/watch?v=sMSyH5kvPiY