| aan a întrebat:

Caut un film romanesc de prin anii '70-'80, nu imi amintesc decat finalul filmului in care actorul principal (25-35 ani, brunet) se intorcea de la spital unde era medic dupa ce un pacient nu a supravietuit. Acesta se intoarce acasa unde reflecta asupra acestui lucru in timp ce cineva cosea iarba la fereastra camerei lui. Am vazut filmul pe unul dintre canalele TVR cu ceva ani in urma, aproximativ 5-6 ani.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca este vorba de filmul Mere rosii.In rolul doctorului a jucat actorul Mircea Diaconu.

2 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Mere rosii si a fost difuzat pe 13 septembrie pe Kanal D in jurul orei 14.

| youmail a răspuns:

Scrie acest lucru la TVR cu siguranta cineva de la arhiva video te va ajuta cu raspunsul potrivit.
Nu uita sa publici totusi raspunsul si aici poate va mai fi cineva interesat de el.

INFO publicate pe site-ul tvr

Solicitarea poate fi trimisă prin fax (+40 21 319 92 77), e-mail (arhiva.multimedia@tvr.ro) sau poştă (Televiziunea Română, Calea Dorobanţilor, nr. 191, Sector 1, Bucureşti, cu menţiunea „Departamentul Arhiva Media şi Documentare").

Conform legislaţiei în vigoare, Televiziunea Română poate pune la dispoziţia terţilor numai producţii proprii.

Pentru informaţii suplimentare, puteţi contacta Arhiva Media şi Documentare, la numerele: 021 319 92 13; 021 319 91 12 int. 368 sau 451; 021 319 91 54 int. 368 sau 451.

- See more at: http://www.tvr.ro/arhiva-tvr_1588.html#view