| TheWalker11 a întrebat:

Ce film ar trebui sa vad macar o data in viata? (adica foarte bune)

13 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

La ora actuala - Instinct cu Anthony Hopkins
Nu te uita la gen, ca e catalogat aiurea. E un film pe care trebuie orice om sa il vada - nu e psihologic sa iti incalcesti creierul, nu e horror, actiune sau crima, sau filme siropoase.

Acest film prezinta ceea ce stie OMUL sa faca cel mai bine in ultimul timp; sa distruga totul in jurul lui si sa-si insuseasca fiecare centimetru de pe aceasta SUPERBA PLANETA. Indiferent de consecinte el trebuie sa detina controlul a tot ceea ce misca pe acest pamant. In lupta sa pentru suprematie este irelevanta distrugerea habitatelor mai multor specii de animale, chinuirea sau uciderea acestora in diverse moduri. Niciodata n-am stiut sa luam exemplu de la stramosii nostri care traiau in ARMONIE CU NATURA, stiind cat trebuie sa-si intinda teritoriul sau cat trebuie sa vaneze. Se pare ca din miile sau zecile de mii de ani care au trecut nu am invatat nimic, dovada stand disparitia multor specii de plante si animale, cruzimea iesita din comun fata de necuvantatoare, de multe ori spre "amuzamentul" semenilor nostri. Ma inspaimanta pe zi ce trece atitudinea infioratoare a oamenilor fata de animale, fapt care ma face sa-mi para infinit mai rau de animalele aflate in suferinta decat de oameni. O sa vina ziua cand vom plati si vom regreta ce am facut, dar O SA FIE PREA TARZIU!

Recomand cu toata caldura un film pe care intr-un mod inexplicabil nu l-am vazut pana acum o saptamana.Un Hopkins in forma mare ca intotdeauna, o poveste frumoasa.Este un film slab cotat pe IMDB si nu inteleg de ce…eu ii dau un 9, 5

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La bloc

| faramatania a răspuns:

Filme f. bune:In Your Eyes (2014),Bird People (2014),Magic In The Moonlight (2014),Third Person (2014),The Best Of Me (2014),Boyhood (2014),The Theory Of Everything (2014),Big Eyes (2014),The Grand Budapest Hotel (2014),The Captive (2014), A Long Way Down (2014),Predestination (2014),The Fault in Our Stars (2014),White Bird In A Blizzard (2014),Love,Rosie (2014),Accidental Love (2015)

| matrix100 a răspuns:

Saw

| TOOL a răspuns:

Sincer filmele vechi sunt cele mai bune, Hollywood'u a dezamagit in ultimii ani cu catastrofe gen : Grown Ups.
Asa ca-ti spun eu cateva filme care chiar merita sa le vezi :
1. Donnie Darko
2. Philadelphia
3. Hachi a Dog's Tale
4. Schindler's List
5. Braveheart
6. The Green Mile (Mi-au dat lacrimile pur si simplu de odata, e incredibil filmul asta )
7. Old Yeller (daca reusesti sa-l gasesti acest film este din anul 1957, eu l-am gasit pe un CD de'al tatalui meu.
8. Forest Gump
9. The Shining
10. Pulp Fiction
11. The Godfather
12. American Psycho
13. American beauty
Filmele sunt puse in ordine aleatorie, majoritatea sunt vechi, sper ca te-am ajutat si vizionare placutawinking

| cristinela4 a răspuns:

Ți aș recomanda Lucy

| Totenn a răspuns:

Iti las aici niste filme foarte bune care trebuie vazute ^_^ : Pyar impossible (Un baiat indragostit de o fata dar el nu e asa frumos, el dezvolta niste software-uri etc. nu vreau sa stric)
Life of pi (Un baiat prins intr-o barca cu animale, foarte tare filmul)
The pianist (Pianistul e un film foarte bun, o poveste despre rasism)
Da'vinci demons (e un serial, trebuie sa te uiti la asta primul!, un episod are 50 minute si sunt 2 sezoane, eu le-am terminat si astept sa apara al 3-lea, apare in aprilie cred)

| kevincube a răspuns:

Ordine aleatorie, toate sunt la fel de bune şi eu spun că ar trebui văzute în viaţa asta pentru că merită.

My Sisters Keeper
Boyhood
The Theory of Everything
Dallas Buyers Club
Into the Wild
Hachi: A Dog's Tale
Intouchables
Forrest Gump
The Perks of Being a Wallflower
A Beautiful Mind
Seven Pounds

...şi subconştientul meu cunoaşte multe alte filme must see pe care nu mi le amitesc acum happy

| Regizorul a răspuns:

Interstellar

| LeeMinHo00 a răspuns:

Remember me.

| CevaChestiosenie a răspuns:

Filmele : Ligeia, Maleficient...

| AndreiBuz a răspuns:

Depinde ce gen de film preferi. Filme foarte bune, in opinia mea, si nu numai, care merita vazute si revazute sunt: Inception, The usual suspect, The butterfly effect, The imitation game.